Pirmais nedarbs nu ir veikts, tūlīt nākošais tiks steigts

| 4,521 skatījumi

Jūnijā mūsu portāls nopublicēja Lynda McGivney rakstu no žurnāla RADHARC Journal par zibeņošanu un peldošām mušiņām acīs. Pēc raksta studēšanas mēneša garumā,  portālā www.skolas.lv tika atvērts tests.Par testu bija samaksājuši un to kārtoja 10 optometristi. Visi dalībnieki testu veiksmīgi  nokārtoja un papildināja savu OTP punktu kolekciju ar  2 OTP punktiem. Žēl protams, ka optometristu interese par šo apmācību formu bija tik zema. Cerams, ka nākošajā testā dalībnieku skaits būs ievērojami lielāks. Tas taču ir tik viegls punktu gūšanas veids.

maxresdefaultUn lūk,nākošā reize ir klāt. Mēs publicējam rakstus par terapeitiskajām kontaktlēcām. Prezentāciju par šo tēmu Budapeštas Eiropas optometristu un optiķu akadēmijas kongresā sniedza profesors L. Michaud. Viņš ir Monreālas optometrijas skolas profesors.

Internetā ir pieejama viņa publikācija par šo tēmu.   http://www.ce4optometry.com/web/mediconcept/122-18.6-122-18.6%20Michaud.pdf

Publicējam  profesora lekciju, kuru viņš nolasīja Budapeštas konferencē,  par terapeitiskām kontaktlēcām un to pielietošanu gadījumos, kad radzenes virsma ir neregulāra.terapeitiskas_kl_dr_l_michaud

Jums tiek piedāvāts lekcijas tulkojums latviešu valodā. Profesors L. Michaud ir autorizējis lekcijas tulkošanu un izvietošanu optometrija.lv mājas lapā. Lekcijā ir apskatīti 4 klīniskie gadījumi: 1) kontaktlēcu izraisītais radzenes keratīts; 2) radzenes neregularitāte acs traumas rezultātā 3) kontaktlēcu nepanesamība un 4) radzenes čūlas, kas saistītas ar kontaktlēcu lietošanu.

Lekcijā analītiski apkopoti klīnisko gadījumu problēmu risināšanas iespējas un apskatīta sklerālo kontaktlēcu pielaikošana terapeitiskiem mērķiem.

Inese Petroviča ir sagatavojusi aprakstu par šo tēmu  apraksts_skleralas_lecas

Par profesora Michaud darba tulkošanu un paskaidrojumiem lielu darbu ir ieguldījusi Inese Petroviča. Paldies viņai par šo aktivitāti.

Vēlreiz atkārtošu kas jādara lai iegūtu OTP.

a) Pretendentam ir jābūt piereģistrētam portālā skolas.lu.lv

b) Jāiemaksā 5 Euro par testu LOOA kontā LV63HABA0551024631742. To vajadzētu izdarīt īdz 25.augustam

c) Tad kad samaksāts jāātsūta E pasts par pieteikšanos uz adresi: looa@inbox.lv

Septembrī tiks uz nedēļu atvērts tests izpildei.  Par testa atvēršanu tiks izziņots www.optometrija.lv un tiem kuri būs pieteikušies izsūtīts E pasts.

Veiksmīgu studēšanu.

V.Grabovskis

6 komentāri rakstam “Pirmais nedarbs nu ir veikts, tūlīt nākošais tiks steigts”

 1. Ieva says:

  OTP punktu iegūšanas veids ir ļoti labs, tikai žēl, ka konkrēts testa izpildes laiks netika izziņots šajā portalā (tikai aptuvens datums). Būtu labi, ja pirms pieteikšanās testam tiktu izziņoti konkrēti datumi, kad tests būs pieejams. Bet katrā ziņā prieks, ka ir dota šāda iespēja papildināt zināšanas un iegūt OTP.

  • optika says:

   Jā, pirmajā testā bija neliels haoss. Bet tā bija pirmā pankūka – tests, mazliet piededzis. Esam guvuši pieredzi. Domājams nākošais būs labāks.

 2. Līga says:

  Kas jāraksta ailītē saņēmējs?
  paldies

 3. […] optika iekš Pirmais nedarbs nu ir veikts, tūlīt nākošais tiks steigts […]

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: