Optometristu tikšanās Budapeštā

| 3,011 skatījumi

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠogad kā katru gadu notika optometristu pavasara pulcēšanās European Academy of Optometry and Optics EAOO konferences ietvaros (14. līdz 18. maijs, 2015) Tikšanās vieta bija skaistā Ungārijas galvaspilsēta Budapešta, kas redzes speciālistu vidū ir zināma ar Hoya fakultātes bāzēšanās vietu un Sauflon inovāciju centru.

Konferenci kopumā apmeklēja vairāk kā 300 dalībnieki, no tiem 10 bija no Latvijas. No Baltijas valstīm Latvijai atkal bija lielākā pārstāvniecība: no Igaunijas bija 5 pārstāvji, bet lietuvieši konferencei nebija pieteikušies.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠogad bijām arī salīdzinoši aktīvi ar dalību stenda un mutiskos referātos. Savu posteri prezentēja Jānis Baltraitis (Axial elongation and changes in refractive error for myopic European children using custom-made overnight orthokeratology contact lenses), bet mutiskais referāts bija Aigai Švedei (Near vision problems and learning difficulties in school age children). Tas tika atzinīgi novērtēts no klausītāju puses.

Konference, kā ierasts, sastāvēja no praktiskām nodarbībām, mutisko un stenda referātu sesijām. Praktiskās nodarbības tika rīkotas rīta pusē un tās notika ārpus konferences telpām. Šīs nodarbības ir par papildus samaksu. Ja izdara pareizo izvēli un aiziet uz sev interesējošu tēmu, tad var iegūt gan vērtīgas praktiskās, gan teorētiskās zināšanas un gūt priekšstatu par to, kādas metodes redzes pārbaudei izmanto kolēģi citās valstīs.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠīs nodarbības bija par dažādām ar redzi saistītām tēmām, kā piemēram:

  • glaukomas diagnostikas iespējas;
  • sausā acs;
  • vājredzības korekcijas līdzekļu piemeklēšana;
  • acs priekšējo daļu apskate u.c.

 

Šajās nodarbībās dažiem no mums bija iespēja padarboties ar metodēm, ko optometristi ikdienā vairs vai vispār nepielieto, piemēram Goldmana tonometrija un asaru kanālu tīrīšana.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konferencē bija iespēja noklausīties arī daudz mutisku referātu par dažādām ar optometriju saistītām tēmām. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, referātu kopējais līmenis aug un šogad bija vairāki interesanti uzaicinātu vieslektoru referāti. Jāizceļ profesora J. González-Méijome pārskata lekcija par pētījumiem saistībā ar miopijas progresēšanas apturēšanu (Optically-guided myopia control treatments: the latest developments) un prof. B. Evans lekcija parbinokulāro redzi un kontaktkorekciju bērniem (Kids and contact lenses: turning theory into practice). Noderīgi bija arī paklausīties diskusijas saistībā ar optometrijas profesijas statusu dažādās valstīs. Līdzīgi kā Latvijā, arī tādās attīstītās valstīs kā Portugāle, Francija joprojām līdz OLYMPUS DIGITAL CAMERAgalam nav sakārtota likumdošana attiecībā uz optometrista profesiju.

Nobeigumā jāpiebilst, ka EAOO ir svarīgākā organizācija, kura aizstāv optometristu intereses Eiropas Savienībā, tāpēc ir svarīgi, lai arī Latvija šajās konferencēs ir kupli pārstāvēta, vēl jo vairāk tāpēc, ka Rietumeiropā joprojām esam maz zināmi.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPāris praktiski padomi nākamajiem konferences apmeklējumiem.

  • Rēķinot iespējamās konferences izmaksas, ņemiet vērā, ka Latvijas pārstāvjiem līdz šim ir bijušas atlaides uz dalības maksu un cerams, ka tās saglabāsies arī nākamos gadus.
  • Praktiskajām nodarbībām piesakieties laicīgi, jo dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc uz kādu sev interesējošu nodarbību varat arī netikt.
  • Nokļūšana uz konferences vietu, izmantojot aviosabiedrību pakalpojumus, ir lētāka, pērkot grupas biļetes. Arī dzīvošana uz vietas ir izdevīgāka, noīrējot kopīgu dzīvokli. Un tas dod iespēju vakarā kopīgi pasēdēt pie kādas patīkama dzēriena glāzes un izdiskutēt par dienā iegūtajām zināšanām.

 

Uz tikšanos nākamgad Berlīnē!

Raksta autors Gatis Ikaunieks

Fotogrāfijas Vitolds Grabovskis

 

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: