2015.gada kongress.

| 4,112 skatījumi

OLYMPUS DIGITAL CAMERANotika kārtējais asociācijas kongress. Aptuveni 53% no biedriem bija ieradušies uz šo kongresu. Kongresā lēma par asociācijai svarīgiem   jautājumiem.  Viena apskatītā  tēma bija asociācijas statūtu izmaiņas. Asociācijas statūtu vēsture ir šāda. Laikā kad asociācija dibinājās, statūtos tika aprakstītas visas darbības ļoti detalizēti. Tāpēc statūti sastāvēja no 16 lappusēm.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠie statūti bija tāda kā rokasgrāmata pēc kā asociācija vadījās savā darbībā. Tad nāca valsts noteiktā statūtu reforma un statūti palika ļoti plāni, tikai 1 lappuse. Tajos bija ietverti tikai formāli nepieciešamie  punkti. Pašlaik konstatēts ka biedrībām, kuras darbojas veselības jomā, ir jābūt ētikas komisijai. Līdz ar to statūti bija jāpapildina ar vēl vienu struktūru – ētikas komisiju. Jauna struktūra prasa komisijas nolikumu, prasa ētikas kodeksu, kā arī ievēlēt piecus  komisijas locekļus. Nolikumā teikts” Ētikas komisijā ietilpst augsti kvalificēti un pieredzējuši optometristi un optiķi…,.” Ko nozīmē augsti kvalificēti, nolikumā netiek nodefinēts.

Domāju ka tiem jābūt ar vismaz 5 gadu stāžu specialitātē, ar derīgu sertifikātu  un cieņu kolēģu vidū.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Domāju ka tādi tika ievēlēti. Tātad ētikas komisijas locekļi uz tuvākiem četriem gadiem ir:

Evija Barkāne

Linards Kovaļevskis

Aiga Švede

Kristīne Detkova

Jeļena Slabcova

 

Profesors I.Lācis prezentēja atjaunoto Optometrista profesijas standartu. Priekšlikumi standarta uzlabošanai ir iesniedzami līdz 8.maijam pa e -pastu looa@inbox.lv

OLYMPUS DIGITAL CAMERASvinīgs moments bija Optometrista sertifikātu izsniegšana. Kvalifikācijas padome ir paveikusi lielu darbu optometristu reģistra izveidē un sertifikācijas punktu apzināšanā. Rezultāti rada dažādas pārdomas. No vienas puses patīkami ka 14 optometristi ieguva re sertifikāciju. Tas nozīmē savāca 250 punktus 5 gados. No otras puses tie ir tikai 14 speciālisti. Ko domā pārējais optometristu vairākums?

Jauninājums ir diplomu izsniegšana profesionālās maģistra programmas beidzējiem. Kopā sertifikātus ieguva 67 optometristi. Tuvākā laikā šajā interneta saitē tiks nopublicēti visi sertifikāta īpašnieku uzvārdi. Ceru ka arī citi optometristi sarosīsies, lai reģistrētos un iegūtu sertifikātu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPēc bagātīgām pusdienām darbs turpinājās. Tradicionālais L.Kovalevska referāts par optikas tirgu, šoreiz nebija tradicionālā veidā kā parasti. Bet arī šis veids bija pietiekoši informatīvs un interesants.

Kopumā jāsecina ka kongress bija ražīgs.

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: