Vai 2014.gada LOOA vasaras pasākums ir izdevies?

| 4,620 skatījumi

Šī gada tradicionālais asociācijas vasaras pasākums notika Tīnūžu pagastā atpūtas kompleksā Turbas. Pasākums bija vidēji apmeklēts. Pasākumā piedalījās aptuveni 50 no  100 esošajiem asociācijas biedriem. Sarunu daļai bija atvēlēta liela, skaista koka māja.
IMG_2987-mPirmais stāstījums bija par iespaidiem Eiropas optiķu un optometristu akadēmijas ( EAOO) konferencē, kura notika šī gada maijā Varšavā. Sakarā ar to, ka EAOO iedeva Latvijas delegācijai dalības maksas atlaidi, konferenci Varšavā apmeklēja salīdzinoši liels skaits Latvijas  optometristu. Prezentācijas autori Inese Petroviča un Krista Caune-Bērziņa. Inese stāstīja par praktiskajām nodarbībām (workshopiem), kuras viņa apmeklēja.  Pirmā praktiskās nodarbības tēma saistīta ar glaukomas noteikšanas metodēm optometrista praksē. Otrā tēma, ko aplūkoja Inese, bija biomikroskopa izmantošana. Savukārt Kristas interese bija par kontaktlēcu komforta nodrošināšanu.


Kristas un Ineses prezentāciju var aplūkot šei:
http://prezi.com/u6-x0xgd6jd7/atskaite-par-dalibu-eaoo-2014/
Autoru secinājumi par konferenci bija, ka šāda konference ir lietderīga. Protams, prezentāciju līmenis konferencē ir ļoti dažāds. Ja salīdzina ar mūsu universitātē veiktajiem pētījumiem, tad mūsu darbi ir i līmenī un tos droši var prezentēt šajās konferencēs. Nākošā EAOO konference notiks 2015.gada maijā Budapeštā. Iepriecināja fakts, ka viens no latviešiem Mārcis Bajarūns ir laimējis bezmaksas dalību nākošajā konferencē.
Goda viesis pasākumā bija Pēteris Pelnis. Pēteris ir beidzis Latvijas Universitātes  optometrijas nodaļu. Nu jau 10 gadus viņš strādā arābu valstīs pārstāvēdams Essilor kompāniju. Atgādināšu, ka Essilor ir viena no lielākajām starptautiskajām kompānijām, kura ražo briļļu lēcas. Pēteris stāstīja par dzīves apstākļiem un darba īpatnībām arābu zemēs. Man jauna informācija bija par cilvēces  vecvecmāmiņu Ievu. Kristietība, islams un jūdaisms runā par Ādamu un Ievu. Tad, lūk, leģenda stāsta, ka Ieva apglabāta Saudi Arābijā, netālu no pilsētas Jedahhas. Par nožēlu vadošā reliģija  Saudu Arābijā, agresīvais vahabisms, šo pieminekli iznīcināja.
Tā kā sarunas ievilkās, tad V.Grabovska stāstījumu par Āfriku bija jāpārceļ pēc pusdienām.
Vairāk par Vitolds stāstījumu var uzzināt šeit;
http://vitolds.blogspot.com/2013/12/tris-tukstosi-kilometru-pa-afrikas.html#more

Atbildēt uz jautājumu vai pasākums ir izdevies varat tikai Jūs, kuri tajā piedalījās. Nekautrējaties rakstīt komentārus par pasākumu.

Un vēl dažas bildes no pasākuma.

V.Grabovskis

IMG_2977-m

IMG_2965-m

IMG_2978-m

IMG_2981-m

IMG_2984-m

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: