Optometristu saiets Varšavā

| 2,729 skatījumi

No 15. Līdz 18. maijam Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinājās ikgadējā Eiropas Optometrijas un Optikas akadēmijas (EAOO) konference Warsaw 2014, kurai paralēli norisinājās ECOO (European Council of Optometry and optics) sanāksme. Konferencē piedalījās vairāk kā 200 dalībnieki. Latvija tika pārstāvēta ar 14 dalībniekiem, kas bija lielākais dalībnieku skaits no Baltijas valstīm. Jāatgādina, ka Latvijas pārstāvjiem konferenci bija iespējams apmeklēt par samazinātu dalības maksu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKonference sastāvēja no mutiskiem referātiem, stenda referātu sesijas un par papildus samaksu bija iespēja apmeklēt praktiskās nodarbības.  Tās bija par tādām tēmām kā binokulārās redzes novērtējums, spraugas lampa iesācējiem, kontaktlēcu diskomforta novērtējums, redzes un motorās sistēmas sadarbības problēmu diagnostika u.c. Arī mēs izmantojām iespēju piedalīties dažās no šīm nodarbībām. Kopumā bija noderīgi, bet jāpiekrīt arī kolēģes secinājumam, ka šīs nodarbības palīdzēja celt mūsu pašapziņu, jo dažos jautājumos esam izglītoti plašāk nekā tika rādīts un stāstīts nodarbībās.

Mutiskie referāti bija saistīti ar plašu jautājumu klāstu. Tie bija par klīniskām, zinātniskām un ar izglītību saistītām tēmām.  Tā kā referātu sesijas paralēli norisinājās trijās zālēs, tad katram OLYMPUS DIGITAL CAMERAbija iespēja apmeklēt ziņojumus par sev interesējošām tēmām. Tika prezentēti referāti par tādām klīniskām tēmām kā vecuma radītās izmaiņas acī, miopijas progresēšana, glaukomas diagnostika u.c.  Pie zinātniskajām tēmām tika stāstīts par perimetra jutības palielināšanu glaukomas diagnostikā, acs formas izmaiņām, progresējot ametropijas pakāpei u.c. Ar izglītību saistītajās tēmās tika runāts par optometristu apmācību trešajās pasaules valstīs, kā arī diskutēts par optometristu apmācības jautājumiem Eiropā.

Kopumā varam teikt, ka šī Eiropā viena no lielākajām ar optometriju saistītajām konferencēm ir laba iespēja Latvijas speciālistiem papildināt savas zināšanas un prezentēt savus pētījumus starptautiskā līmenī. Nākamgad EAOO konference būs Budapeštā. Kad būs pieejama sīkāka informācija, par to laicīgi informēsim jūs www.optometrija.lv

Un beigās pāris nopietnas un ne tik nopietnas lietas no konferencē dzirdētā un redzētā:

 

  • Pēc dažu autoru domām adetīva izrakstīšana miopijas progresēšanas mazināšanai bērniem daudz efektīvāka ir tad, ja tā lielums ir ap 3D vai pat 4D. (no Langis Michaud & Martin Loete referāta).
  • Ar praktiskiem piemēriem vēlreiz pārliecinājāmies, ka agrīnas glaukomas diagnostika tikai pēc redzes nerva diska vizuāla novērtējuma daudzos gadījumos var būt apgrūtināta, tāpēc daudz lielāka nozīme šīs slimības diagnostikā ir tādām metodēm kā perimetrija un OCT  (no Annemieke Coops referāta).
  • Kas tad īsti nosaka mūsu vecumu, jo atomi, kas ir mūsu ķermenī, varbūt vairākus miljonus gadus veci, bet proteīni tikai pāris dienas veci? Visprecīzāk to parāda mūsu DNS (no John Marshall referāta).
  • Un visbeidzot atziņa ne no mūsu personīgās pieredzes: ja miegā skaļi krācat, tad semināra laikā centieties neaizmigt, savādāk uz brīdi paralizēsiet semināra norisi.

Rakstu sagatavoja docents Gatis Ikaunieks.

Ko Jūs domājat par EAOO konferenci? Būtu labi palasīt atsauksmes.

 

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: