Atskats uz LOOA valdes sēdi 13.06.2023.

| 219 skatījumi

.

2023. gada 13. jūnijā tiešsaistē notika kārtējā LOOA valdes sēde.

Darba kārtība:

  • Starpvalžu periodā paveiktais (visi)
  • LOOA vasaras pasākuma organizēšana (K. Detkova)
  • LOOA dalība ECOO (A. Švede)

1.Starpvalžu periodā paveiktais

Valdes priekšsēdētāja Kristīne Detkova informē, ka veikta aktuālo rēķinu un nodokļu apmaksa, kā arī iesniegts nepieciešamais precizējums Valsts Ieņēmumu dienestā.

Sekretāre Anete Petrova informē par jaunās LOOA mājas lapas izstrādes progresu – izvēlņu struktūras optimizāciju, lai iekļautu valdes locekļu iesniegto ideju realizāciju.

Notikusi Sertifikācijas komisijas sēde, lai veiktu 17 optometristu sertifikāciju. Sertifikācijas komisijas priekšsēdētāja Aija Makovska atzīmē nelāgu tendenci, ka katrā no sertifikācijas periodiem komisijai nākas dažus optometristus meklēt un atgādināt par sertifikāta termiņa beigām. Komisijas locekļu pārslodzes dēļ nepieciešams tomēr atstāt sertifikāta termiņa beigu uzmanīšanu katra speciālista atbildībā, jo informācija par to, ka resertifikācijai nepieciešamie dokumenti ir jāiesniedz ne vēlāk kā 3 mēnešus pirms optometrista sertifikāta darbības beigām, ir atgādināta daudzas reizes daudzos LOOA pasākumos. Savukārt katrs speciālists savu sertifikāta termiņu var noskaidrot Veselības inspekcijas reģistrā (pietiek meklētājā norādīt tikai uzvārdu un ieklikšķināt ķeksīti pie “neesmu robots”): https://registri.vi.gov.lv/apd

Notikusi pirmā jaunievēlētās Kvalifikācijas padomes sēde. Par Kvalifikācijas padomes priekšsēdētāju ievēlēta Evita Kassaliete un par priekšsēdētājas vietnieku Edijs Ozols-Ozoliņš. Nākamā Kvalifikācijas padomes sēde notiks 26. vai 27. jūnijā. Kvalifikācijas padome uzsāka darbu pie optiķu/optometrista asistentu aptaujas izveides, lai noskaidrotu, kādu atbalstu šie speciālisti sagaidītu no LOOA, lai vairāk iesaistītu šos speciālistus LOOA biedru vidū.

Saņemts priekšlikums no Ineses Gansauskas par nepieciešamību LOOA biedru vidū apmainīt informāciju par kolēģiem, kas specializējušies noteiktās optometrijas jomās, lai visiem būtu pieejama informācija, pie kā nosūtīt pacientu specializētai aprūpei vai procedūrām (piemēram, vājredzība, specializētās kontaktlēcas, miopijas aprūpe u.c.). Ideju jāatīsta, lai noskaidrotu iespējami labāko risinājumu, jo speciālistu darba vietām ir raksturīga mainība, kā arī veidojas ilgstošu atvaļinājumu periodi – vai veidot saites uz dažādām redzes aprūpes klīnikām LOOA mājas lapā, vai veidot foruma veida informācijas apriti, kur nepieciešamības gadījumā var jautāt nepieciešamo vai sniegt atbildi, vai kādā citā veidā.

2.LOOA vasaras pasākuma organizēšana

LOOA ikgadējais vasaras seminārs šoreiz notiks 2023. gada 13. augustā Jaunķemeros restorānā “Neptūns”. Darbs pie semināra programmas izveides aktīvi norit. Līdz ko programma tiks līdz galam precizēta, tā kopā ar pieteikuma anketu tiks izsūtīta LOOA biedriem.

3. LOOA dalība ECOO

LOOA prezidente A. Švede pārstāvēja asociācija nesen notikušajā Eiropas Optometrijas un optikas akadēmijas (EAOO) konferencē Poznaņā, Polijā. Tā kā iepriekšējā valdes sēdē A. Švede tika deleģēta izvirzīt Latvijas kandidatūru kādai no nākamajām EAOO konferencēm, tad tika noskaidrota papildus informācija. Šobrīd ir ļoti cieša saikne starp EAOO un ECOO (European Council of Optometry and Optics), līdz ar to konferenču organizēšanā kandidē tikai valstis, kas ir gan EAOO, gan ECOO biedri.

Lai Latvijas optometristiem, optiķiem, optometrista asistentiem un citiem redzes aprūpes nozares darbiniekiem sagādātu iespēju tepat Latvijā apmeklēt prestižu Eiropas līmeņa konferenci, kā arī popularizētu mūsu asociāciju un valsti, tika izvirzīts priekšlikums LOOA atjaunot dalību ECOO. ECOO arī piedāvā savas konsultācijas un ekspertīzi redzes aprūpes nozaru sakārtošanai valstiskā līmenī, kas var būtiksi noderēt bērnu redzes aprūpes sistēmas sakārtošanai Latvijā.

Pēc diskusijām un balsojuma valde nolēma:

  • Atjaunot LOOA dalību ECOO
  • Deleģēt LOOA prezidenti A. Švedi nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanai un ECOO tuvākā uzņemšanas pasākuma apmeklēšanai Utrehtā rudenī
  • Uzrunāt lielākos Latvijas optikas uzņēmumus un redzes aprūpes klīnikas, lai atbalstītu LOOA dalību un savu biedru pārstāvēšanu ECOO

Nākamā LOOA valdes sēde notiks 2023. gada 5. septembrī plkst. 18.00 tiešsaistē. Lai pieteiktos dalībai, aicinām LOOA biedrus sūtīt ziņu uz LOOA e-pastu looasociacija@gmail.com.

Līdz septembrim noritēs LOOA valdes darbs attālinātā režīmā, reaģējot uz steidzamiem uzdevumiem un veidojot elektroniskos balsojumus.

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: