Iespaidi “Opti 2014” izstādē Minhenē

| 3,227 skatījumi

Anda Priedīte bija tā laimīgā, kura vinnēja iespēju apmeklēt optikas izstādi Minhenē- Vācijā. Šajā rakstā viņa stāsta par saviem iespaidiem šajā izstādē.

Iespēju apmeklēt izstādi Minhenē laimēju LOOA kongresā, kur tika izlozētas divu dienu ieejas biļetes uz izstādi un nakšņošana viesnīcā.  Tā nu ar kolēģi no optikas “Metropole” devāmies uz izstādi 11.-12. janvārī.
IMG_0548Opti – International Trade Show for Optics & Design” izstāde Minhenē jau notiek vairākus gadus. Tā ir viena no lielākajām izstādēm Eiropā, kur 4 zālēs, 40 000 m2, ~500 stendos apskatāmi briļļu ietvari, briļļu lēcas, saulesbrilles, kontaktlēcas, instrumenti, idejas optikas interjeram.
Nokļūšana no Rīgas uz izstādi ir ļoti ērta – 2,5 h tiešais lidojums un no lidostas ik pēc pusstundas kursē autobuss uz izstādes norises vietu. Jau iekāpjot autobusā bija skaidrs, ka dodamies īstajā virzienā, jo visiem pasažieriem bija ļoti skaistas brilles.


IMG_0403-2Izstādē redzējām ļoti daudz skaistu briļļu ietvaru. Tomēr jāsaka, ka kopumā modes tendences ir tās pašas, kas pie mums optikas salonos.
Protams, bija arī dažādi ekstravaganti ietvari gan formu, gan materiālu ziņā.
Kā jau minēju, izstādē bija pārstāvēts viss, kas saistīts ar redzes aprūpi un optiku darbu- sākot no briļļu lēcām, kontaktlēcām, iekārtām un instrumentiem, saulesbrillēm līdz pat briļļu makiem un iepirkumu maisiņiem.
IMG_0562Interesantākā daļa, man kā optometristei, bija Opti forums. Tur visu trīs dienu garumā bija iespējams klausīties dažādas lekcijas par redzi, brillēm un briļļu pārdošanu.Apskatītās tēmas bija visdažādākās. Visinteresantākā man likās lekcija, ko vadīja uztur zinātnes speciālists, kurš runāja par makulas pigmentu nozīmi. Interesanti arī, ka citur Eiropā ir līdzīgi projekti kā pie mums – pārstāvis no Lielbritānijas stāstīja par skolas vecuma bērnu redzes skrīninga pilotprojektu Lielbritānijā. Ļoti atraktīvs bija mārketinga speciālists no Turcijas, kurš stāstīja par panākumiem, ko guvis pateicoties savai aktivitātei sociālajos tīklos.

IMG_0556Bet, piemēram, projekts One dollar glasses stāstīja par iespēju palīdzēt tiem daudzajiem miljoniem cilvēku Āfrikā, kas nevar atļauties iegādāties brilles un aicināja iesaistīties arī mūs.

Vairāk informācijas par šo projektu pieejama http://www.onedollarglasses.org

Esmu priecīga, ka man bija iespēja apmeklēt izstādi- guvu daudz iespaidu un arī noderīgu informāciju.

 

ANDA PRIEDĪTE

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: