Gada optometrists 2019 – nominācijas

| 3,186 skatījumi

Konkursu “Gada optometrists” Latvijas Optometristu un optiķu asociācija organizē jau ceturto gadu, un izskatās, ka konkurss ir guvis arvien lielāku popularitāti, jo ir saņemti īpaši daudzu lielisku pretendentu pieteikumi – kopskaitā 16. Tas ir rekordliels pieteikumu skaits šī konkursa vēsturē. Tagad iepazīsimies ar kandidātiem, lai mēs varētu priecāties par šo savu kolēģu sasniegumiem profesionālajā darbībā un pacienti varētu uzzināt, kur jādodas uz redzes pārbaudēm, lai sastaptu kādu no šiem speciālistiem.

Konkursa kārtība paredz, ka LOOA kongresā konkursa komisija paziņos 3 līdz 5 finālistus, par kuriem balsos kongresa dalībnieki, tādēļ asociācijas biedri tiek iepazīstināti ar visu izvirzīto pretendentu raksturojumiem, lai būtu vieglāk izvērtēt sasniegumus un izdarīt izvēli.

P.S. Kandidāti ir sakārtoti alfabēta secībā.

Agnese Aleksejeva

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 5 gadi. Agnesi sastapsiet SIA Vision Express Baltija optikas salonos.

Profesionālā darbība: papildus standarta korekcijas veikšanai specializējas progresīvo un pretnoguruma briļļu lēcu izrakstīšanā un kontaktkorekcijā.

Tālākizglītība: 2019. gadā 14 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: Intervija radio, dalība video izveidē publicēšanai Facebook optometrijas jomā.

Raksturojums: Darba devējs novērtē Agneses darba sparu, elastīgo domāšanu un vēlmi attīstīties. 2019. gadā optometrista pienākumus Agnese apvienoja ar veikala vadītāja amatu. Agnese nav no tiem, kas tiecas uzstāties lielas auditorijas priekšā, bet ir gatava veikt lielu “aizkadra” darbu. Šobrīd Agnese ir apņēmības pilna apgūt papildus iemaņas bērnu redzes pārbaudēm un iedziļināties miopijas kontroles jautājumos.

 

 

Mārcis Bajaruns

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 8 gadi. Mārci sastapsiet SIA “Vision Express Baltija” salonā t/c Alfa.

Profesionālā darbība: Papildus ikdienas refrakcijas noteikšanai specializējas progresīvo un pretnoguruma lēcu izrakstīšanā, kā arī kontaktkorekcijā, veic sausās acs pazīmju novērtēšanu un pacientu aprūpi.

Tālākizglītība: 2019. gadā 5 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: 2 uzstāšanās ar prezentācijām semināros/konferencēs Latvijā

Raksturojums: Mārcis sevi 100-procentīgi iegulda optometrista darbā. Papildus pilnajai darba slodzei un blīvajam pierakstam, 50 % pacientu ir nozīmētas progresīvās brilles un 36 % tās turpat arī iegādājās. Mārcis ir atsaucīgs un nebaidās izmēģināt jaunu aparatūru, kā arī iesaistīties izglītojošo lekciju vadīšanā. Sev uzticētos papildus darbus pilda ar lielu atbildību un tiecas pēc izaugsmes.

 

 

 

 

Evija Barkāne

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir vairāk nekā 14 gadi. Eviju sastapsiet SIA “Briļļu nams” optikas salonos “Fielmann”.

Profesionālā darbība: Papildu refrakcijas noteikšanai, korekcijas nozīmēšanai, un acu veselības novērtēšanai padziļināti specializējas dažādu veidu un dizainu kontaktlēcu piemērošanā. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2019. gadā 5 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: Sagatavoti 5 raksti medijos, tai skaitā internetā.

Raksturojums: Evija katru dienu nāk ar smaidu, pozitīvismu, nerimstoši nostrādā 10 stundas un ar smaidu iet mājās. Evija vienmēr uzklausa un, lūdzot padomu, palīdz, ar Eviju ir interesanti – viņa allaž stāsta par dažādām brillēm, ko redzējusi, vai izstādēm, kurās piedalījusies, lekcijām, kuras klausījusies, piedaloties Latvijas un ārvalstu konferencēs. Evija ir piemērs, kas parāda, ka pat esot dekrēta atvaļinājumā var aktīvi krāt tālākizglītības punktus un papildināt savas zināšanas.

Karīna Beļikova

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un kontaktlēcas), īpaši specializējas fundus kameras un tearskopa pielietošanā redzes izmeklējumos, kā arī bērnu redzes pārbaužu veikšanā. Veic pārbaudes arī vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 2 pasākumi ārvalstīs un 8 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: 2 uzstāšanās ar prezentācijām semināros/konferencēs Latvijā, 3 rakti interneta mēdijos.

Raksturojums: Karīna ir speciāliste, kura ir ieguvusi atpazīstamību visā Zemgales novadā un pie viņas brauc pacienti arī no attālām reģiona robežām. Karīna lieliski darbojas kā ar mazajiem tā arī ar citu vecuma grupu pacientiem. Karīna veiksmīgi sadarbojas ar oftalmologu Jelgavā, lai nodrošinātu pacientiem visveiksmīgāko un operatīvāko palīdzību acs struktūru izmaiņu gadījumos. Karīna ikdienā ir ļoti aizņemta kabinetā , taču vienmēr atrod laiku, lai dalītos pieredzē ar kolēģiem un tos iedvesmotu ar savu neizsīkstošo enerģiju.

 

 

 

Iveta Celherte

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 11 gadi. Iveta ir SIA “OC VISION” optometriste un Alcon Pharmaceuticals spīkere.

Profesionālā darbība: papildus standarta korekcijas veikšanai specializējas progresīvo un pretnoguruma briļļu lēcu izrakstīšanā, padziļinātā binokulāro funkciju izmeklēšanā un kontaktkorekcijā. Specializējas arī acs struktūru novērtēšanā un sausās acs saslimšanas diagnostikā un aprūpē.

Tālākizglītība: 2019. gadā 6 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: Vadīts lekciju kurss (4 lekcijas ar atkārtojumiem) un praktiskās nodarbības (3 nodarbības ar atkārtojumiem) par Alcon produktiem Latvijā, kā arī Igaunijā (4 lekcijas ar atkārtojumiem) un Lietuvā (3 lekcijas). Vadītas lekcijas par kontaktlēcu pārdošanu arī visās 3 Baltijas valstīs (4 lekcijas ar atkārtojumiem).

Raksturojums: Iveta pēc laika veltīšanas ģimenei atgriezās optometrijas “aktīvajā dienestā” un drosmīgi pieņēma izaicinājumu, uzsākot darbu Alcon spīkeres amatā, un ne vien paplašināja savu redzes lauku, bet arī apmācīja optometristus un pārdošanas speciālistus visās trijās Baltijas valstīs. Iveta demonstrē apbrīnojamu kontaktorekcijas veikšanas jaudu (10 % Ivetas pacientu saņem kontaktlēcu receptes) – no visām kontaktlēcu receptēm veseli 34 % ir multifokālajām lēcām un 20 % toriskajām lēcām. Ivetai ļoti labi padodas arī progresīvo briļļu izrakstīšana – šāda dizaina brilles iegādājušies 20 % Ivetas pacientu.

 

 

Ināra Čipāne

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 17 gadi. Ināra strādā “Optio” veikalos t/c Origo un Barona ielā.

Profesionālā darbība: papildus refrakcijas noteikšanai un standarta korekcijas nozīmēšanai specializējas progresīvo lēcu izrakstīšanā, kontaktkorekcijā. Specializējas acs struktūru novērtēšanā. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem un vājredzīgiem pacientiem. Ļoti labi spēj komunicēt ar visdažādākajiem pacientiem, īpaša prasme tikt galā konfliktsituācijās.

Tālākizglītība: 2019. gadā 6 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: 1 prezentācija seminārā, 1 raksts interneta mēdijā.

Raksturojums: Ināra ir pieņēmusi izaicinājumu strādāt specializētajā bērnu un jauniešu Optio optikā Barona ielā, strādājot ar mazajiem pacientiem no 3 gadu vecuma ar dažādām redzes problēmām. Ināra veiksmīgi darbojas kontaktkorekcijas jomā, darbojas sausās acs novērtēšanā un aprūpē. Ināra nebaigās runāt publiskās intervijās, kā arī dalīties pieredzē ar jaunākajiem kolēģiem, viņa nekad neatteiks palīdzību kolēģiem un iespēju robežās piedalās optometrista asistentu apmācībā.

 

Ilze Dilāne

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 18 gadi. Ilzi sastapsiet SIA “OPTIC GURU” optikas salonos un BKUS Acu slimību klīnikā.

Profesionālā darbība: papildus korekcijas noteikšanai un dažāda veida briļļu lēcu un kontaktlēcu izrakstīšanai specializējas binokulāro funkciju padziļinātā izmeklēšanā, redzes terapijas piemērošanā. Liela pieredze bērnu redzes pārbaudēs, tai skaitā pacientiem ar uztveres traucējumiem.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 4 pasākumi Latvijā,

Uzstāšanās: 1 stenda referāts starptautiskā konferencē, 1 prezentācija seminārā Latvijā, 1 publikācija zinātniskajā periodikā

Raksturojums: Ilze ir gādīga māmiņa savām 3 atvasēm, ļoti profesionāla optometriste, kā arī ļoti strādīga un izpalīdzīga kolēģe. Kaut arī liela pagājušā gada daļa pavadīta dekrēta atvaļinājumā, Ilze cītīgi apmeklē tālākizglītības seminārus un jūt līdzi optometrijas attīstībai Latvijā. Ilze aktīvi iesaistījās BKUS Bērnu skrīninga projektā. Ilze ir neapstādināma un viņai patīk “rakt dziļāk” nekā vairumam speciālistu.

 

Dace Drupa

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 15 gadi. Daci sastapsiet SIA “OPTIC GURU” Zeiss Vision Center salonos.

Profesionālā darbība: specializējas progresīvo un pretnoguruma briļļu lēcu izrakstīšanā, kā arī visu dizainu mīksto kontaktlēcu piemeklēšanā. Veic redzes papildizmeklējumus – augstāko kārtu aberācijas, radzenes topogrāfiju.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 2 pasākumi ārzemēs, 8 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: Organizējusi semināru par aberometriju optometrista praksē.

Raksturojums: Dace ir no tiem darbiniekiem, kam enerģija nekad nebeidzas, jo viņa mīl to, ko dara. Viņa nebaidās uzdrošināties un piedāvāt klientiem  gan standarta, gan nestandarta risinājumus. Zeiss Vision centros viņa pielieto jaunākās optikas nozares tehnoloģijas, jo ir atvērta visam jaunajam. Dace sniedz arī nenovērtējamu atbalstu jaunajiem optometristiem un kolēģu apmācībai.

 

Ausma Gūtmane

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 6 gadi. Ausmu sastapsiet SIA”OC VISION” Optio veikalos.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas veikšanai un dažāda dizaina briļļu un kontaktlēcu nozīmēšanai specializējas bērnu redzes funkciju izmeklēšanā. Specializējas asaru kvalitātes izmeklējumos ar tearskopu.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 17 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: Dalība BKUS bērnu skrīninga projektā

Raksturojums: Ausma izmanto individuālu pieeju katram klientam, nebaidās arī sarežģītākās situācijās – ar gados vecākiem pacientiem, vājredzīgiem pacientiem un pacientiem ar apgrūtinātu komunikāciju. Iesaistās problēmsituāciju risināšanā, lai klients no kabineta izietu smaidīgs un apmierināts. Ausma piedalījās BKUS 3 – 6 gadus vecu bērnu redzes skrīninga projektā un pārbaudīja visvairāk mazo pacientu.

 

Māra Kaparkalēja

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 6 gadi. Māru sastapsiet SIA “OC VISION” Optio veikalos.

Profesionālā darbība: papildus refrakcijas noteikšanai un standarta korekcijas nozīmēšanai specializējas progresīvo lēcu izrakstīšanā, kontaktkorekcijā. Specializējas acs struktūru novērtēšanā. Apgūst un apmāca kolēģus rīkoties ar papildizmeklējumu metodēm.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 2 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: 2 raksti plašsaziņas līdzekļos.

Raksturojums: Māra ir ļoti aktīva un ir spējusi Optio salonu t/c Mols izcelt saulītē un uzdot jaunu klientu apkalpošanas un pacientu aprūpes standartu. Viņa ir priekšzīmīgs paraugs savai komandai, palīdzējusi “izaudzināt” jaunos kolēģus. Ikdienā bieži pielietoto papildus aprīkojumu –  fundus kameru. Māra ļoti daudz strādā “aizkadrā” kā mazs mājas gariņš un rūpējas, lai visi zobratiņi griežas un kuģis veiksmīgi peld uz priekšu.

 

Evita Kassaliete

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 20 gadi. Evitu sastapsiet SIA “OC VISION” Optio veikalā Ķengaraga ielā.

Profesionālā darbība: papildus refrakcijas noteikšanai un korekcijas nozīmēšanai ar visdažādākā dizaina briļļu un kontaktlēcām specializējas vājredzīgu pacientu izmeklēšanā un aprūpē, korekcijas līdzekļu nozīmēšanā. Veic redzes pārbaudes bērniem. Specializējas tuvuma redzes funkciju (akomodācijas/verģences) traucējumu diagnostikā, korekcijas nozīmēšanā un terapijā.

Tālākizglītība: 2019. gadā 2 pasākumi ārvalstīs, 7 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: 1 referāts konferencē Latvijā, 3 stenda referāti starptautiskās konferencēs. Papildus darbam Latvijas Universitātē vadīta lekcija Igaunijā un praktiskās apmācības Latvijā. Dalība video materiāla sagatavošanā publicēšanai Facebook par vājredzību. Sagatavota jauna studiju programma un profesijas standarts – Optometrista asistents. Sagatavotas 5 zinātniskās publikācijas.

Raksturojums: Evita ir optometrists, kurš nebaidās ne no vienas situācijas kabinetā! Vienmēr palīdz atrisināt vissarežģītākās situācijas. Evita ir vadošais OC VISION vājredzības speciālists un aktīvi piedalās šīs problēmas aktualizēšanā sabiedrībā. Evita ir docente Latvijas Universitātē, līdz ar to apmāca jaunos kolēģus studiju laikā un palīdz ar padomu citiem optometristiem uzņēmumā. Evita ir optimisma un smaida nesējs visā kolektīvā.

 

Aija Muceniece

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 8 gadi. Aiju sastapsiet SIA OPTIC GURU optikas salonos.

Profesionālā darbība: specializējas multifokālo un pretnoguruma briļļu lēcu izrakstīšanā, kontaktkorekcijā – īpaši multifokālo kontaktlēcu risinājumos. Izraksta prizmatiskās korekcijas. Padziļināti veic acs struktūru veselības novērtējumu, kā arī sausās acs pazīmju novērtēšanu un terapiju. Apguvusi viļņu frontes aberometrijas metodes redzes aprūpē.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 6 pasākumi ārzemēs un 12 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: vadīti 8 semināri, izveidots 1 izglītojošais materiāls, sagatavoti 2 raksti plašsaziņas līdzekļos.

Raksturojums: Šis gads viņai ir bijis izaicinājumu pilns un nevienam vien, skatoties uz Aiju, gribējies pajautāt: “Kā viņa visu paspēj?” Aija ir OPTIC GURU vadošā optometriste un rūpējas par darbinieku attīstību, dalās pieredzē ar kolēģiem gan Latvijā, gan Lietuvā. Attiecībā uz klientiem Aija nebaidās piedāvāt nestandarta risinājumus, ikviens pacienta jautājums tiks sadzirdēts un ikviena detaļa pamanīta. Aija ir pieņēmusi izaicinājumu būt par Optometristu sertifikācijas komisijas priekšsēdētāju, tādēļ intensīvi komunicē ar LĀPPOS un Veselības ministriju, un rūpējas, lai optometristu zināšanas tiek novērtētas un sertifikācija notiktu iespējami saprotamāk un vienkāršāk. Aijas pašaizliedzīgā darbošanās optometrijas sabiedrības labā šobrīd ir patiešām apbrīnas un atzinības vērta.

 

Zanda Ruskule

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 7 gadi. Zandu sastapsiet SIA Briļļu nams optikas salonos “Fielmann” un BKUS Acu slimību klīnikā.

Profesionālā darbība: Specializējas binokulāro funkciju un tuvuma redzes funkciju novērtēšanā, atbilstošas korekcijas nozīmēšanā. Profesionāli veic redzes pārbaudes bērniem. Nozīmē redzes terapiju.

Tālākizglītība: 2019. gadā dalība 2 starptautiskās konferencēs, 8 pasākumos Latvijā.

Uzstāšanās: 1 referāts starptautiskā konferencē, 1 referāts seminārā Latvijā, 1 stenda referāts konferencē Latvijā, sagatavota 1 zinātniskā publikācija, 1 raksts plašsaziņas mēdijā. Darbs BKUS Bērnu redzes skrīninga projektā.

Raksturojums: Zanda ir optometrists, kas iedziļinās klienta vēlmēs un vajadzībās, viņai piemīt maģiska spēja atrast kopīgu valodu ar ikvienu klientu. Tā kā Zanda papildus darbam optikas salonā strādā BKUS, tad kolēģi vēršas pēc padoma sarežģītākos gadījumos un tiem nekad netiek atteikts. Zanda popularizē optometriju sociālā tīkla Instagram profilā optometriste.zanda. Papildus optometrista darbam Zanda iesaistās Optometristu sertifikācijas komisijā.

 

Jeļena Stūriška

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 15 gadi. Jeļenu sastapsiet SIA Vision Express Baltija salonā Marijas ielā.

Profesionālā darbība: Specializējas dažāda dizaina progresīvo un pretnoguruma briļļu lēcu izrakstīšanā, acs struktūru veselības novērtēšanā, kā arī papildizmeklējumu veikšanā ar fundus kameru, pahimetru, OCT un tearskopu.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 11 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: 1 referāts konferencē Latvijā, sagatavoti 2 izglītojošie materiāli, darbs Optometristu Sertifikācijas komisijā. 2 raksti plašsaziņas līdzekļos, 1 radio intervija, 1 TV intervija.

Raksturojums: Jeļenai ir lieliski klīniskie sasniegumi: 16 % vizīšu tiek izrakstītas kontaktlēcas, no kurām 17 %ir multifokālās kontaktlēcas. 49 % presbiopu  un 14 % nepresbiopu saņem progresīvo briļļu vai paplašinātas zonas tuvuma briļļu vai pretnoguruma briļļu risinājumus. Jeļena ir kļuvusi par viedokļa līderi un padomdevēju uzņēmumā. Jeļena prot kolēģus gan “pavilkt”, gan “pastumt uz priekšu”, gan arī iedvesmot. Jeļena izdara to, kas lūgts, un vēl papildus atrod variantus problēmas risinājumam.

 

Annija Šperliņa

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 3 gadi. Anniju sastapsiet SIA OPTIC GURU optikas salonos.

Profesionālā darbība: specializējas progresīvo lēcu un pretnoguruma lēcu izrakstīšanā. Veic redzes terapiju, specializējas komunikācijā ar pacientiem par redze higiēnu, profilaksi, dažādiem briļļu tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 4 pasākumi Latvijā

Uzstāšanās: 1 referāts konferencē Latvijā. Sagatavots 1 izglītojošais materiāls.

Raksturojums: Annija ir jauna, bet ļoti apņēmīga un atbildīga optometriste. Viņa ir iemantojusi Saldus un Kuldīgas pacientu uzticību, jo ikviens pacients tiek izmeklēts ar īpašu rūpību un iedziļināšanos. Klientiem tiek piedāvāti modernākie un piemērotākie risinājumi. Annijas maģistra darbā tika iegūtas vērtīgas profesionālās atziņas, kas 2020. gadā tiks prezentētas Centrālās un Dienvidaustrumu Eiropas optometristu konferencē.

 

Elīna Vektere

sdr

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 15 gadi. Elīnu sastapsiet SIA “OC VISION” optikas salonā Valmierā.

Profesionālā darbība: specializējas progresīvo un pretnoguruma lēcu izrakstīšanā, kontaktkorekcijā. Padziļināti veic acu struktūru veselības novērtēšanu. Veic redzes pārbaudes maziem bērniem. Papildus veic izmeklējumus ar fundus kameru, aberometriju. Veic arī optiķa pienākumus.

Tālākizglītība: 2019. gadā apmeklēti 10 pasākumi Latvijā.

Uzstāšanās: 2 prezentācijas semināros/konferencēs Latvijā. 1 TV intervija

Raksturojums: Elīna ir no tiem nedaudzajiem optometristiem, kas spēj darīt pilnīgi visu – ne vien strādāt optometrista kabinetā, bet arī izgatavot brilles. Elīna iesaistījās arī BKUS bērnu skrīninga projektā un veica pārbaudes mazajiem pacientiem. Veiksmīgi darbojas kontaktorekcijas jomā – 18 % no viņas pacientiem saņem kontaktlēcu receptes. Elīna ir pieņēmusi izaicinājumu un kļuvusi par Diviniti kontaktlēcu vēstnieci. Kā arī Elīnai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar oftalmologu Valmierā un viņa nepārtraukti uzlabo savas iemaņas acu slimību aprūpē.

 

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: