LOOA 25. kongresā nolemtais

| 2,621 skatījumi

Šī gada 17. martā norisinājās gadskārtējais LOOA kongress. Sakarā ar optometrista kļūšanu par ārstniecības personu,  bija nepieciešamas svarīgas izmaiņas statūtos un jaunas institūcijas “Sertifikācijas komisijas “ievēlēšana. Šiem lēmumiem bija nepieciešams asociācijas biedru kvorums. Asociācijā pašlaik ir 227 biedri un kongresā piedalijās 140 asociācijas biedri.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kongress iesākās ar struktūrvienību – LOOA Valdes, Revīzijas komisijas, Ētikas komisijas un Kvalifikācijas padomes atskaitēm. Jāatzīmē ka LOOA struktūrvienību darbs bija labs un to atzina arī kongresa dalībnieki. Ar atskaišu prezentācijām var iepazīties pielikumā.

Kongresā viesojās Līga Bāriņa un Benita Feldmane no Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienības (LĀPPOS), lai iepazītos ar LOOA optometristiem sakarā ar ārstniecības personas statusa iegūšanu optometristiem ar 2020. gada 1. janvāri.

Benita Feldmane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Līga Bāriņa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gatavojoties šim termiņam ir jau uzsākta dokumentu apkopošana iesniegšanai Veselības inspekcijā, par ko LOOA biedri – optometristi jau ir saņēmuši ziņas e-pastos. Optometriste un Kvalifikācijas padomes dalībniece Inese Grabovska ziņoja kolēģiem arī par tālākizglītības punktu aprēķinu izmaiņām pēc 2020. gada 1. janvāra, lai kolēģi varētu ar to rēķināties.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tā kā LOOA Ētikas komisijas darbības termiņš beidzās, tad bija jāievēl jauna komisija. Komisijas locekļi tika rūpīgi izvēlēt. Galvenais kritērijs bija strādāt griba.

Rezultātā Ētikas komisijā ievēlēja:

Evija Barkāne,

Linards Kovalevskis,

Jeļena Slabcova,

Aiga Švede,

Karola Panke.

Lai jaunajai komisijai netrūkst spēka un iedvesmas darbam!

Sertifikācijas komisija ir jauna struktūra mūsu asociācijā, jo pēc Ministru kabineta noteikumiem par Ārstniecības personu sertifikāciju šāda vienība ir nepieciešama. Sertifikācijas komisijas uzdevums būs eksāmenu sagatavošana un pieņemšana tiem optometristiem, kuriem uz 2020. gada 1. janvāri nebūs derīga sertifikāta, taču tie vēlēsies likumīgi praktizēt. Sertifikācijas komisija arī izskatīs apgūtās tālākizglītības apjomu optometristiem, kuri vēlēsies resertificēties.

Sertifikācijas komisijā tika ievēlēti:

Ieva Ansone,

Agnese Jēce,

Ieva Jēkabsone,

Aija Muceniece,

Zanda Ruskule,

Jeļena Stūriška,

Viktorija Vlasenko.

Sertifikācijas komisijai – lai izdodas saglabāt iedvesmu un entuziasmu, pieliekot roku redzes aprūpes jomas sakārtošanā!

LOOA konkurss “Gada optometrists” notika jau trešo reizi. Par pirmo gada optometristu, 2016. gada optometristu, kļuva Krista Caune-Bērziņa, savukārt balvu “Gada optometrists 2017” saņēma Aiga Švede. Par tradīciju ir kļuvis, ka iepriekšējā gada uzvarētājs, organizē jauno konkursu. Tāpēc Aiga kongresā prezentēja konkursa norisi, un finālam izvirzītos kandidātus. Pavisam konkursam “Gada optometrists 2018” tika saņemti 10 pieteikumi par brīnišķīgiem speciālistiem un kolēģiem. LOOA mājas lapā un Facebook kontā arī visi tika parādīti plašākai publikai. Konkursa komisija no 10 kandidātiem, izvirzīja 3 finālistus, kā to paredz konkursa nolikums. Fināla balsojumam tika izvirzīta Kristīne Detkova, Aija Muceniece un Jeļena Stūriška. Balsojuma rezultātā balvu “Gada optometrists 2018” saņēma Kristīne Detkova. Izsakām atzinību visiem nominētajiem speciālistiem, un apsveicam balvas ieguvēju!

“Gada optometrists 2018” Kristīne Detkova

Kongresā tika izsniegti jaunie sertifikāti. Tos saņēma  optometrists.

Kongresā bija arī tematiski referāti. Dr. Anda Balgalve ar referātu “Blefarīts un refrakcija”, viesis no Alcon Helmers Šveicers ar referātu “Multifocal contact lens benefits and fitting”, kā arī doc. Jānis Dzenis ar referātu “Optikas nozare Latvijā”.

Helmers Šveicers

TIP_prezentacija_17.03.2019

Refrakcija un blefarits_17.03.2019

Kvalifikacijas_padomes informacija_17.03.2019

Etikas komisijas atskaite_17.03.2019

LOOA finansu darbibas parskats_17.03.2019

LOOA valdes darba atskaite_17.03.2019

Multifocal Benefits and Fitting_17.03.2019

“Fails ir paredzēts tikai personīgai lietošanai un tā autortiesības
pieder Helmeram Švaiceram un kompānijai Alcon.
Autors pilnībā aizliedz jebkādu prezentācijas materiālu atkārtotu
izmantošanu pilnībā vai daļēji, izņemot personīgās studijas.”

Vēl daži  foto momenti no konferences.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: