Gada Optometriste 2017, Aiga Švede

| 5,107 skatījumi

Jau otro gadu optometristu sabiedrība no sava vidus ievēl  labāko gada specialistu-gada nominantu optometrijā. Par nožēlu pārējā  sabiedrība par šo lielisko profesionāļi maz uzzina. Zemāk tiek publicēts Evitas Kasalietes raksts par 2017.gada optometristu Aigu Švedi. Lūgums, ja ir iespēja, šo rakstu pārpublicēt dažādos sabiedriskos mēdijos.

Aiga savu bērnību pavada Rīgā Iļģuciema apkaimē kā arī vasarās dzīvoja pie savas vecmāmiņas Ilūkstē. Savā būtībā ļoti nosvērts un apzinīgs bērns vecākiem. Skolas laikā aizraujas ar  basketbolu, jo dziedāšana un dejošana nav viņas stihijas. Regulāri pārstāv savu skolu eksakto zinību olimpiādēs un gūst labus rezultātus. Optometrijas studijas uzsāk profesora Ivara Lāča autoritātes iespaidā, jo  arī Aiga kā lielākā daļa šajā laikā studēt gribošās studentes, vēlējās būt par matemātikas skolotāju. Jau studiju laikā Aiga tiek pamanīta kā progresīvi domājošs un pragmātisks students, kas izpelnās savu vietu Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā kā asistents. Līdztekus nodaļai viņa pilnveido savas zināšanas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pie docentes Ildzes Hercogas un iegūst savas skolotājas atzinību. Optometrista kvalifikāciju iegūst 2006. gadā un strādā arī par optometristi Siguldā un Rīgā.  Papildus kvalifikācijai Aiga pilnveidojas akadēmiskajā vidē un 2013. gadā iegūst Doktora grādu Medicīniskajā fizikā un uz šo brīdi ir Optometrijas profesionālā maģistra programmas galvenais virzītājspēks. Viņas lielākā prasme ir precīza un korekta recenzijas sniegšana. Aiga ir arī prasīga  un zinātkāri rosinoša mamma savai meitiņai. Ar kādu pozitīvu skaudību var vērot kā viņa ada, tamborē, filcē uzdotos priekšmetus skolas vajadzībām, palīdzot savam bērnam.

Lai pilnveidotos profesionāli, jau ilgu laiku Aiga strādā Ķengaraga ielas optikā.

Optometriste Kristīne Detkova Aigu pieteica Gada Optometrista balvai ar pamatojumu: ”Lielisks kolēģis un atbalsts optometristiem. Zinoša un profesionāla, māk izskaidrot savu viedokli un mācīt gan kolēģus, gan savus pacientus. Zinoša un brīvi strādā ļoti daudzās optometrijas apakšnozarēs, no kurām citi optometristi izvairās vai nejūtas par sevi pietiekami pārliecināti. Aiga iedziļinās tieši pacienta būtībā un situācijā, precīzi un efektīvi veic nepieciešamos izmeklējumus un neapstājas pie standarta risinājumiem, bet, reizēm pat izejot no savas komforta zonas, meklē tieši konkrētajam pacientam piemērotāko tehnoloģisko risinājumu. Viņa rūpējas un kontrolē, kā tiek izpildīta viņas izrakstītā recepte, tā nodrošinot pilnīgu klientu aprūpi. Aiga ir lieliska kolēģe, pie kuras vienmēr var vērsties, kad ir kādi jautājumi vai šaubas, kā koriģēt konkrēto pacientu, un no viņas var dabūt arī atgriezenisko saiti par tiem pacientiem, kuri pie viņas ir nosūtīti. Aiga ir “smago vizīšu” optometrists, kuram vairāk rūp piemeklēt pacientam vispiemērotāko redzes korekcijas līdzekli nevis pārdot dārgāko preci. Aiga lieliski atrod kopīgu valodu ar bērniem un arī gados vecākiem pacientiem. Strādā, šķiet, viegli un nepiespiesti.”

Aiga ir ne tikai optometriste, viņa ir speciālists, kurai rūp šīs profesijas tēls, nākotne un kvalitāte.

 

Evita Kasaliete.

 

Viens komentārs rakstam “Gada Optometriste 2017, Aiga Švede”

  1. Inese says:

    Labdien,
    Man ir liels prieks par Aigu un viņa tiešām godam pelnījusi Gada optometrista nomināciju, bet šādu aprakstu es gan neieteiktu izplatīt medijos. Bērnības apraksts ir pilnīgi lieks.Es ļoti atvainojos, bet lasot aprakstu rodas sajūta, ka cilvēks tiek pavadīts pēdējā ceļā. Ieteiktu rūpīgi pārdomāt kā popularizēt optometrista profesiju un uzticēt to profesionāļiem – sabiedrisko attiecību speciālistiem.

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: