Asociācijas ārkārtas kongress.

| 467 skatījumi

P1010083Sakarā ar to, ka maijā notikušais kongress nesapulcināja pietiekamu skaitu biedru, bija nepieciešams sasaukt ārkārtas kongresu. Ārkārtas kongresa pirmais uzdevums bija apstiprināt maijā ievēlētās asociācijas vadības institūcijas, valdi, kvalifikācijas padomi un asociācijas prezidentu. Kongress jaunās ievēlētās institūcijas apstiprināja vienbalsīgi.

P1010084Kongresa turpinājumā kongresa dalībnieki noklausījās referātus par dažādām interesantām tēmām.

Profesore Krūmiņa, kura ir kvalifikācijas padomes vadītāja, izklāstīja kvalifikācijas P1010074padomes darba plānu nākošajam darba posmam. Kvalifikācijas padomē ievēlēti jauni spējīgi speciālisti.  Viens no padomes mērķiem ir izveidot sertificēto optometristu reģistru. Padome ir apņēmības pilna celt optometristu kvalifikāciju un veicināt augstu optometristu pakalpojuma līmeni. Aicinājums visiem speciālistiem gatavot tematiskus seminārus un dalīties savā pieredzē ar citiem. Semināru sagatavošana un novadīšana dos netikai zināšanas, bet arī kvalifikācijas punktus.
G.Krūmiņa pastāstīja arī par iespaidiem Vācu oftalmologu konferencē. Aktuāli jautājumi ir gēnu terapijas un nanotehnoloģiju pielietojums oftalmoloģijā.
Par ministru kabineta nolikuma izstrādi patērētāju tiesību aizstāvēšanai referēja P.Cikmačs. Viņš izvirzījajautājumu par to, kādā mērā asociācijai jāiesaistās jautājumā par briļļu ekspertīzes jautājumiem. 

P1010093Iespējami vairāki varianti. Uzskatīt, ka tas nav asociācijas pienākums, izvirzīt ekspertus vai arī pilnībā strīdu risināšanu par brillēm un recepti ņemt asociācijas atbildībā. Asociācijas biedri ir aicināti izteikt savas domas šajā jautājumā. L.Kovalevskis regulāri veic optikas  tirgus pētījumu Baltijas valstīs. Arī šajā konferencē Linards sniedza pārskatu par 2012.gada rezultātiem visās trijās Baltijas valstīs. P1010090Konferencē tika pacelts jautājums par godīgumu pret valsti asociācijas biedru vidū. Vadoties no oficiālajām statistiskajām atskaitēm var secināt, dažos optikas uzņēmumos tikai daļēji tiek maksāti darbaspēka nodokļi. Kā uz to lai reaģē? Izcēlās diskusija, kura beidzās ar neko, jo daļa biedru nenosoda nodokļu nemaksātājus.
2014.gadā no 10. līdz 12.janvārim Minhenē notiks starptautiskā optikas modes P1010095izstāde  opti 2014. Par izstādi pastāstīja Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Igaunijā, Latvijā, Lietuvā (AHK) pārstāvis Māris Balčūns. No video materiāliem bija redzams, ka Minhene ir skaista pilsēta un izstādi ir vērts apmeklēt redzes speciālistiem. Noklausoties profesionāļu seminārus izstādes laikā, var iegūt ne tikai zināšanas, bet arī tālākizglītības punktus. Konferences laikā tika izlozētas optio 2014 organizātoru balvas.

Balvā ietilpst:
– bezmaksas ieejas kartes izstādē opti 2014 divām personām uz 2 dienām;
– apmaksāts divvietīgs viesnīcas numurs
ar brokastīm Minhenes centrā vienai nakšņošanas reizei līdz 200 EUR vērtībā;
– Minhenes pilsētas karte ar sabiedriskā transporta shēmu;
– opti 2014 katalogs.

Balvu ieguva Anda Priedīte.
Kongress beidzās ar kopīgu ēšanu un kafijošanu.

 

V.Grabovskis

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: