Kontaktlēcu lietotāju veselības nedēļa.

| 2,148 skatījumi

Kontaktlēcu lietotāju skaits attīstītās pasaules valstīs ar katru gadu aug.

Grafikā  attēloti Eurocontact dati par to, cik liels KL lietotāju skaits  procentos ir lielākajās Eiropas valstīs. Lielākais KL lietotāju skaits ir Zviedrijā ap 14% mazākais Vācijā un Spānijā ap 4%. Latvijā nav iestādes, kura reģistrētu datus par KL lietotāju skaitu valstī. KL izplatītāji Latvijā ir veikuši aprēķinus un konstatējuši aptuvenus datus.

Šie dati rāda, ka Latvijā kontaktlēcu lietotāju skaits varētu būt aptuveni 100 000 cilvēku. Pieņemot kopējo iedzīvotāju skaitu ~2 miljoni, tad sanāk ka KL lieto 5% no populācijas. Vai tiešām vairāk kā Vācijā?  Tādu, kuri lieto kontaktlēcas kā vienīgo redzes korekciju, Latvijā ir ap 20 000.

Neskatoties uz Latvijas datu precizitāti par KL lietotāju skaitu, KL lietotāju skaits noteikti var augt un tam ir visi priekšnosacījumi. KL ražotāji rada arvien jaunākus KL veidus, kuri ir komfortablāki un drošāki. KL piemeklē  arvien labāk izglītoti speciālisti. Tomēr KL nēsātāju drošība lielā mērā ir atkarīga no pašiem KL lietotājiem. Cik rūpīgi viņi ievēro KL kopšanas un lietošanas nosacījumus.  Vai viņi regulāri apmeklē redzes speciālistu, lai pārbaudītu acs stāvokli. KL lietotājiem ieteicams apmeklēt speciālistu vismaz reizi gadā. Riska faktors pieaug sakarā ar KL iegādi internetā.

Daudzās valstīs KL profesionāļi organizē regulārus pasākumus, lai KL lietotājiem atgādinātu par pareizu KL kopšanu un lietošanu. Šāds pasākums ilgst vienu nedēļu un saucas KL lietotāju veselības nedēļa.

Arī LOOA pirmo reizi organizē šādu pasākumu ar nosaukumu “Kontaktlēcu veselības nedēļa”. Oficiālais Kontaktlēcu lietotāju veselības nedēļas ilgums būs no 23. līdz 29.10.2017.

Informācija presei tiks nodota jau 20.oktobrī. Galvenais veselības nedēļas pasākums būs  konference veltīta KL  jautājumiem.

Konferences norises laiks: 2017. gada 26. oktobris, no plkst. 16:00 – 20:00, LU Dabas zinātņu akadēmiskajā centrā. Uz konferenci ielūgti specialisti KL jautājumos; optometristi, optiķi, mediķi un citi.

Programma tiks publicēta drīzumā.

Labākās optikas šajā laikā piedāvās KL lietotājiem lētākas, vai arī par brīvu, redzes pārbaudes.

Optometristu pienākums informēt KL lietotājus par pareizu KL kopšanu. Ieteicams dalīt  materiālus par KL pareizu kopšanu un lietošanu. Vēlams būtu vākt informāciju par šīs nedēļas norisi. Cik interesentu bija ieradušies, cik daudzi ir informēti.

Lai Jums veiksmīga Kontaktlēcu veselības nedēļa.

 

V.Grabovskis

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: