Ikvienam ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek!

| 3,471 skatījumi

Ikvienam ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek!

 

Rainis ir pateicis nenoliedzami pareizus vārdus. Tie pielietojami arī Latvijas optometristu sabiedrībai. 2016.gads jau ierindojas vēstures annālēs. Kas tad ir paveikts šajā gadā optometristu saimē?

OLYMPUS DIGITAL CAMERALOOA valde 2016.gadā ir strādājusi enerģiskāk, kā iepriekšējos gadus. Gada laikā noorganizējusi 8 valdes sēdes, kurās skatīti aktuāli optometristu dzīves jautājumi. Organizējusi tikšanos ar ārstniecības iestāžu pārvaldes struktūrām, uzturējusi ciešu kontaktu ar Veselības ministriju un piedalījusies 3 Latvijas saeimas komisiju sēdēs. Sausais atlikums no valdes darbības ir sekojošs:

  • veiktas izmaiņas ārstniecības likumā. Optometrists no 2020.gada būs ārstnieciskā persona. Par šo optometrista statusu asociācija cīnījās daudzus gadus.
  • veicinājusi savu biedru profesionālo izaugsmi. Noorganizēti 3 izglītības testi, noorganizēta mācību diena  Stradiņa slimnīcā, novadītas 2-vas profesionālas konferences.
  • pirmo reizi finansiāli atbalstīta biedru dalība simpozijā.
  • organizējusi tradicionālos pasākumus; pilnsapulci un vasaras pasākumu.

Par to visu valde sīkāk atskaitīsies martā kongresā.

Šajā rakstā tuvāk apskatīsim vēl vienu LOOA valdes iniciatīvu- „Gada optometrists” nomināciju. Šis pasākums var sekmīgi notikt tikai ar visu asociācijas  biedru atbalstu. Mēs taču gribam izvēlēties aktīvāko gada optometristu. Un kurš gan par optometristiem zina kā Jūs paši.

Par nožēlošanu (autors uzskata) pasākums neguva atsaucību optometristu sabiedrībā. Nenoliedzami, ka valde arī pieļāva kļūdas – neizdiskutējot par jautājumu plašākā lokā, mainot vērtēšanu laiku. Bet, lai met ar akmeni tas , kurš nepielaiž kļūdas! Bet vai tas varētu būt par iemeslu Jūsu pasivitātei? Vai tas varētu būt par iemeslu demaršam atteicoties no dalības konkursā?

Tāpēc rodas jautājums ”Vai mums optometristiem vajag gada optometrista  nomināciju?”

Lai citiem ir gada oftalmologs un citi labākie speciālisti, bet labākā optometrista nebūs! Par to mums vajag nākotnē izdiskutēt. Jūs to lemjat!

Bet kas ir iesākts, to vajag godam pabeigt.

Pieteikti ir 8 pretendenti. Un tie ir:

Olga Danilenko
Ieva Pipare
Ieva Ansone
Ieva Jēkabsone
Karīna Beļikova
Marija Leonoviča
Kristīne Detkova
Krista Caune-Bērziņa

Vērtēšana notiks 4 kategorijās: kvalifikācijas celšana; profesionālā darbība; optometrijas popularizēšana; zinātniskā darbība.

Valde grib zināt Jūsu domas par pretendentiem. Kuru no pretendentiem Jūs vērtējat augstāk? Jūsu balsojums būs 5-tā vērtējuma rindiņa. Gala vērtējums būs vidējais no visiem 5 kritērijiem.

Lai nobalsotu jāsūta E pasts uz looa@inbox.lv.

Tajā jānorāda: Balsoju par vārds uzvārds. Lai nebūtu viltojumu, ir jāatklāj sava identitāte. Kas par ko balsojis, netiks atklāts.

Lūk, Tev ir iespēja pielikt savu roku. Valde priecāsies par aktīvu balsošanu. Parādi savu nostāju! Balsot var līdz 25.februārim.

 

V.Grabovskis

Ievietot komentāru

Current day month ye@r *

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: