Studē un kļūsti par optometrista asistentu!

.

Informējam, ka sākusies uzņemšana pirmā līmeņa augstākās izglītības studiju programmā “Optometrista asistents” Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžā. Apgūsti studiju programmu 2 gados un kļūsti par kvalificētu optometrista asistentu. Studijas iespējams apvienot ar darbu, jo tiek organizētas atsevišķās dienās daļēji tiešsaistē un daļēji klātienē.

Pieteikšanās studijām LU Rīgas Medicīnas koledžas programmai ar kvalifikāciju – OPTOMETRISTA ASISTENTS

 • Elektroniski: 26. jūnijs – 14. jūlijs
 • Klātienē: 3. jūlijs – 28. jūlijs

Izglītības līmenis: Īsā cikla (pirmā līmeņa) profesionālā augstākā izglītība (akreditēta līdz 31.12.2028)

Studiju ilgums: 2 gadi (80 kredītpunkti)

Studiju maksa: 1680 EUR gadā

Nepieciešama: vidējā izglītība

Studiju īstenošanas veids: pilna laika studijas (C vai Pk un S, darbu vienlīdzīgi organizējot ONLINE un klātienē)

Programmas saturs ietver šādas pamatdaļas: Studiju kursi (lekcijas, semināri, patstāvīgais darbs, praktiskais darbs/prakses) – 56 KP; Prakse (ārpus izglītības iestādes) – 16 KP; Kvalifikācijas darbs – 8 KP, kur 1KP atbilst 40 stundām.

Studiju programmas mērķis ir sagatavot ceturtā līmeņa profesionālai kvalifikācijai atbilstošu speciālistu:

 • kurš konsultē klientu par briļļu ietvara un optisko briļļu lēcu izvēli,
 • iestrādā optiskās lēcas briļļu ietvaros, pielāgo un labo briļļu ietvarus,
 • veic kontaktlēcu lietošanas un kopšanas apmācību, uzrauga redzes treniņus klientiem,
 • veic tehniskos mērījumus atbilstoši sertificēta redzes speciālista nozīmējumam,
 • nodarbojas ar redzes korekcijas līdzekļu un redzes veselības aprūpē lietojamo preču tirdzniecību.

*Strādājošajiem jomā ir lieliska iespēja iegūt profesiju ar saīsinātu studiju ilgumu un apjomu, jo daļa no kredītpunktiem tiek ieskaitīti, pielīdzinot iepriekšējo pieredzi un izglītību ar iespēju ieskaitīt prakses periodu. (info atrodams – www.rmkoledza.lu.lv  >> GRIBU STUDĒT >> DOKUMENTI)

 

*Iespēja pieteikties Brīvklausītāja statusam, kas ļauj programmu apgūt ilgākā laika periodā, jo noklausītie kursi vēlāk tiek programmā pielīdzināti. Koledžas mājas lapā augusta vidū tiks izziņoti studiju kursi un norises laiks un veids.

 

Struktūrvienības koordinatori: Studiju programmas “Optometrista asistents” vadītāja Evita Kassaliete (26324747; evita.kassaliete@lu.lv) un metodiķe Inta Fedotova (67840743; inta.fedotova@rmkoledza.lv)

Par studiju programmu LU Rīgas Medicīnas koledžas mājas lapā šeit.

Par uzņemšanu šeit.

.

Atskats uz LOOA valdes sēdi 13.06.2023.

.

2023. gada 13. jūnijā tiešsaistē notika kārtējā LOOA valdes sēde.

Darba kārtība:

 • Starpvalžu periodā paveiktais (visi)
 • LOOA vasaras pasākuma organizēšana (K. Detkova)
 • LOOA dalība ECOO (A. Švede)

1.Starpvalžu periodā paveiktais

Valdes priekšsēdētāja Kristīne Detkova informē, ka veikta aktuālo rēķinu un nodokļu apmaksa, kā arī iesniegts nepieciešamais precizējums Valsts Ieņēmumu dienestā.

Sekretāre Anete Petrova informē par jaunās LOOA mājas lapas izstrādes progresu – izvēlņu struktūras optimizāciju, lai iekļautu valdes locekļu iesniegto ideju realizāciju.

Notikusi Sertifikācijas komisijas sēde, lai veiktu 17 optometristu sertifikāciju. Sertifikācijas komisijas priekšsēdētāja Aija Makovska atzīmē nelāgu tendenci, ka katrā no sertifikācijas periodiem komisijai nākas dažus optometristus meklēt un atgādināt par sertifikāta termiņa beigām. Komisijas locekļu pārslodzes dēļ nepieciešams tomēr atstāt sertifikāta termiņa beigu uzmanīšanu katra speciālista atbildībā, jo informācija par to, ka resertifikācijai nepieciešamie dokumenti ir jāiesniedz ne vēlāk kā 3 mēnešus pirms optometrista sertifikāta darbības beigām, ir atgādināta daudzas reizes daudzos LOOA pasākumos. Savukārt katrs speciālists savu sertifikāta termiņu var noskaidrot Veselības inspekcijas reģistrā (pietiek meklētājā norādīt tikai uzvārdu un ieklikšķināt ķeksīti pie “neesmu robots”): https://registri.vi.gov.lv/apd

Notikusi pirmā jaunievēlētās Kvalifikācijas padomes sēde. Par Kvalifikācijas padomes priekšsēdētāju ievēlēta Evita Kassaliete un par priekšsēdētājas vietnieku Edijs Ozols-Ozoliņš. Nākamā Kvalifikācijas padomes sēde notiks 26. vai 27. jūnijā. Kvalifikācijas padome uzsāka darbu pie optiķu/optometrista asistentu aptaujas izveides, lai noskaidrotu, kādu atbalstu šie speciālisti sagaidītu no LOOA, lai vairāk iesaistītu šos speciālistus LOOA biedru vidū.

Saņemts priekšlikums no Ineses Gansauskas par nepieciešamību LOOA biedru vidū apmainīt informāciju par kolēģiem, kas specializējušies noteiktās optometrijas jomās, lai visiem būtu pieejama informācija, pie kā nosūtīt pacientu specializētai aprūpei vai procedūrām (piemēram, vājredzība, specializētās kontaktlēcas, miopijas aprūpe u.c.). Ideju jāatīsta, lai noskaidrotu iespējami labāko risinājumu, jo speciālistu darba vietām ir raksturīga mainība, kā arī veidojas ilgstošu atvaļinājumu periodi – vai veidot saites uz dažādām redzes aprūpes klīnikām LOOA mājas lapā, vai veidot foruma veida informācijas apriti, kur nepieciešamības gadījumā var jautāt nepieciešamo vai sniegt atbildi, vai kādā citā veidā.

2.LOOA vasaras pasākuma organizēšana

LOOA ikgadējais vasaras seminārs šoreiz notiks 2023. gada 13. augustā Jaunķemeros restorānā “Neptūns”. Darbs pie semināra programmas izveides aktīvi norit. Līdz ko programma tiks līdz galam precizēta, tā kopā ar pieteikuma anketu tiks izsūtīta LOOA biedriem.

3. LOOA dalība ECOO

LOOA prezidente A. Švede pārstāvēja asociācija nesen notikušajā Eiropas Optometrijas un optikas akadēmijas (EAOO) konferencē Poznaņā, Polijā. Tā kā iepriekšējā valdes sēdē A. Švede tika deleģēta izvirzīt Latvijas kandidatūru kādai no nākamajām EAOO konferencēm, tad tika noskaidrota papildus informācija. Šobrīd ir ļoti cieša saikne starp EAOO un ECOO (European Council of Optometry and Optics), līdz ar to konferenču organizēšanā kandidē tikai valstis, kas ir gan EAOO, gan ECOO biedri.

Lai Latvijas optometristiem, optiķiem, optometrista asistentiem un citiem redzes aprūpes nozares darbiniekiem sagādātu iespēju tepat Latvijā apmeklēt prestižu Eiropas līmeņa konferenci, kā arī popularizētu mūsu asociāciju un valsti, tika izvirzīts priekšlikums LOOA atjaunot dalību ECOO. ECOO arī piedāvā savas konsultācijas un ekspertīzi redzes aprūpes nozaru sakārtošanai valstiskā līmenī, kas var būtiksi noderēt bērnu redzes aprūpes sistēmas sakārtošanai Latvijā.

Pēc diskusijām un balsojuma valde nolēma:

 • Atjaunot LOOA dalību ECOO
 • Deleģēt LOOA prezidenti A. Švedi nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanai un ECOO tuvākā uzņemšanas pasākuma apmeklēšanai Utrehtā rudenī
 • Uzrunāt lielākos Latvijas optikas uzņēmumus un redzes aprūpes klīnikas, lai atbalstītu LOOA dalību un savu biedru pārstāvēšanu ECOO

Nākamā LOOA valdes sēde notiks 2023. gada 5. septembrī plkst. 18.00 tiešsaistē. Lai pieteiktos dalībai, aicinām LOOA biedrus sūtīt ziņu uz LOOA e-pastu looasociacija@gmail.com.

Līdz septembrim noritēs LOOA valdes darbs attālinātā režīmā, reaģējot uz steidzamiem uzdevumiem un veidojot elektroniskos balsojumus.

MFD veselības grupa piedāvā darbu optometristam vai oftalmologam

.

LR1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” viesojas Gada optometriste I. Dilāne un dr. A. Balgalve

.

2023. gada 1. jūnijā Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” viesojās LOOA konkursa “Gada optometrists 2022” laureāte Ilze Dilāne kopā ar dr. Andu Balgalvi.

Aicinām noklausīties raidījuma ierakstu šeit.

.

.

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: