Atsakts uz semināru “Acu aprūpe: komunikācija ar optikas klientu”

.

2022. gada 13. novembrī norisinājās Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas un Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas kopīgi organizētais tiešsaistes seminārs “Acu aprūpe: komunikācija ar optikas klientu”. Tiešsaistes seminārā piedalījās 188 dalībnieki – gan LOOA biedri, gan citi optikas nozarē un veselības aprūpē kopumā strādājošie, jo semināra norise tika izziņota gan ārstniecības personu vietnē Evisit, gan Latvijas optikas uzņēmumu lokā.

Semināra saturs tika veidots daudzpusīgs, fokusā paturot redzes aprūpes nozarē iesaistītā personāla komunikāciju par mūsdienu redzes aktualitātēm – miopiju, sausās acs slimību, kontaktlēcu lietošanu, sabiedrības novecošanos u.c. Priecēja klausītāju aktīvi uzdotie jautājumi un plašā diskusija lektoru vidū.

Semināra materiāli

Semināra atklāšana un aktualitāte (prezentācija) – Kristīne Detkova

Kā pavēstīt sliktas ziņas (video) – Ansis J. Stabiņģis

Ikdienas plakstu higiēna – angļu val. (prezentācija, video) – Angela Konopate

Biežākās kļūdas kontaktlēcu kopšanā (prezentācija, video) – Iveta Celherte

Sausās acs menedžmenta stratēģijas optikas praksē (prezentācija, video) – Kristīne Detkova

Miopijas kontroles iespējas optikā Latvijā (prezentācija, video) – Aija Makovska

Acu atslodzes vingrinājumi (prezentācija, video) – Aiga Švede

Vecuma redze – labākais iespējamais (prezentācija, video) – Evita Kassaliete

Diskusija par LOOA aktualitātēm – Anda Balgalve un Rets Skrickis

.

.

.

.

 

Atskats uz LOOA valdes sēdi 08.11.2022.

.

2022. gada 8. novembrī notika kārtējā LOOA valdes sēde. Darba kārtībā bija sekojoši punkti:

1. Paveikais starpvalžu periodā
2. Semināra “Acu aprūpe:komunikācija ar optikas klientu” organizēšana
3. Dažādi

1. Paveikais starpvalžu periodā

Ir uzsākta un tiek turpināta komunikācija ar platformas E-visit pārstāvjiem. Šobrīd, lai popularizētu LOOA izglītojošo saturu arī citu ārstniecības personu vidū, ir E-visit mājas lapā ir izvietota informācija par tuvojošos semināru “Acu aprūpe: komunikācija ar optikas klientu”. Taču platformas funkcionalitāte piedāvā arī video lekciju ierakstīšanu un citas aktivitātes, kas var noderēt LOOA biedru tālākizglītībā. Par to tiks noskaidrots vairāk, satiekoties ar E-visit pārstāvjiem.

Tika pārskatīti biedra naudu maksājumi un izsūtītas atgādinājuma vēstules tiem, kam vēl bija aizmirsies veikt maksājumu par šo 2022. gadu.

2. Semināra “Acu aprūpe: komunikācija ar optikas klientu” organizēšana

Acu aprūpes seminārs tuvojas – tas notiks jau šo svētdien 13. novembrī! Semināram šobrīd pieteikušies 197 dalībnieki. Kaut arī sākotnēji tas bija paredzēts hibrīdā starp klātieni un tiešaisti, tomēr seminārs notiks tikai tiešsaistē Zoom platformā. Semināram pieteiktie dalībnieki saņems Zoom pieslēgšanās informāciju trešdien, 9. novembrī.

3. Dažādi

Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas zinātniskā konference norisināsies 2023. gada 17. februārī. Tradicionāli pēc tās svētdienā – 19. februārī notiks LU un LOOA kopīgā zinātniski praktiskā konference (abas dienas tiešsaistē). Drīzumā uz LOOA biedru e-pastiem arī tiks izsūtīta informācija par šīm gaidāmajām konferencēm februārī, kā arī aicinājums pieteikties dalībai ar savu referātu, jo tā ir lieliska iespēja kolēģiem izstāstāstīt par sev interesējošām klīniski/praktiskām lietām un nopelnīt vairāk tālākizglītības punktus (kā dalība konferencē un ir arī iespēja arī uzrakstīt un publicēt tēzes, kas dod vēl vairāk punktus).

Tika apspriestas idejas optikāru izglītības veicināšanai optikas jomā un intereses veicināšanai par dalību asociācijā, kas apvieno mūs visus – redzes aprūpes nozarē strādājošos Latvijā.

Nākamā LOOA valdes sēde plānota tiešsaistē 2022. gada 6. decembrī 18:00. Ja vēlies līdzdarboties, sūti ziņu uz asociācijas e-pastu looasociacija@gmail.com

.

OVP PROF piedāvā darbu!

.

SIA”OVP PROF” aicina pievienoties mūsu jaukajam kolektīvam sertificētus oftalmologus, optometristus, arodārstus, neirologus un LORus. Mūsu uzņēmums jau piecus gadus nodarbojas ar izbraukuma OVP – obligātajām veselības pārbaudēm Latvijas uzņēmumos. Piedāvājam interesantu un dinamisku darba vidi. Sīkāka informācija, sazinoties pa tel. nr. +371 29338825. Darba grafiks pēc vienošanās. Alga sākot no 100 euro dienā (neto) atkarībā no pacientu skaita. Darbs sešas līdz astoņas darba dienas mēnesī.

obligataparbaude.lv

info@ovpprof.lv

.

.

World Council of Optometry un Alcon vebinārs 08.11.2022

.

World Council of Optometry kopā ar Alcon organizē bezmaksas vebināru sēriju par Sauso aci. Pirmais vebināru bloks notiek 2022. gada 8. novembrī un tam iespējams pieteikties šeit.

Informācija oriģinālvalodā:

We are happy to inform you that the World Council of Optometry (WCO) together with Alcon, have collaborated to organize a series of webinars (4) from 8th  of November up to 16th  of May on Dry Eye Disease with 3 of the top KOLs in the world in the optometry field.

The scope is to raise awareness among Optometrists across the world about Dry Eye. The webinars are free and anyone can participate as long as they follow the registration process.

We encourage you to share either the invitation attached or the below link with your peers for the first instalment of this webinar series at 8th of November.

https://oaandgap.eventsair.com/world-optometry—dry-eye-disease-mitigation/reg/Site/Register

.

 

Latvijas laiks
Broadcast #1: 5 p.m. HKT = Hong Kong Time  9:00  otrdiena 8. novembris, 2022 Rīga.
Broadcast #2: 6 p.m. CET = Central European Time  19:00 otrdiena 8. novembris, 2022 Rīga.
Broadcast #3: 6 p.m. PST = Pacific Standard Time 04:00, trešdiena, 9. novembris, 2022 Rīga.

.

 

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: