Smart Vision piedāvā darbu optometristam

 

MEKLĒJAM KOLĒĢI – OPTOMETRISTU!

Par uzņēmumu

Inovatīvs optikas uzņēmums meklē optometristu. Pievienojies mums, ja esi gatavs būt optikas inovatīvo risinājumu vēstnesis Latvijā, īstenot unikālu pieredzi ikvienam klientam un strādāt ar inovatīviem risinājumiem un augstas kvalitātes produktiem.

Mēs piedāvājam:

-Interesantu darbu ar inovatīviem risinājumiem

-Apmācības un atbalsu no nozares profesionāļiem

-Augstus darba standartus

-Elastīgu darba grafiku (pilna/nepilna slodze)

-Izaugsmes iespējas

-Stundas likme 11 euro / stundā (bruto) + pievilcīga bonusu sistēma

Galvenie darba pienākumi:

-Augstas kvalitātes klientu apkalpošanas nodrošināšana – redzes pārbaude

-Precīza un atbildīga sadarbība ar kolēģiem

-Jaunu un esošo produktu un piedāvājumu attīstīšana un īstenošana

Mēs noteikti sastrādāsimies, ja:

-Tev ir augstākās profesionālās izglītības diploms (optometrista kvalifikācija) un aktuāls (spēkā esošs) optometrista sertifikāts

-Tu esi gatavs apgūt jaunas zināšanas

-Tev ir augsta atbildības sajūta pret darbu un kolēģiem

-Tev ir pozitīva attieksme

-Tu esi komunikabls un darbs ar cilvēkiem Tev sagādā prieku

-Tu esi precīzs savā darbā un attieksmē

-Tev ir teicamas latviešu valodas zināšanas un labas krievu un angļu valodas zināšanas

Sūti savu CV uz egita.vitola@smartvision.lv

Tiešsaistes seminārs “Kas jauns optometrijā?”

 

SIA OPTIC GURU sadarbībā ar LOOA organizē tiešsaistes semināru “Kas jauns optometrijā?” 2022. gada 10. aprīlī. Pieteikšanās, izmantojot anketu  līdz 8. aprīlim.

 

Latvijas Amerikas acu centrs piedāvā darbu optometristam

 

SIA “Latvijas Amerikas acu centrs” ir pirmā privātā acu klīnika Baltijas valstīs. Šeit satiekas pacientu aprūpe ar mūsdienīgām tehnoloģijām un augsta līmeņa zināšanām, nodrošinot pilnvērtīgu acu un redzes veselības diagnostiku un ārstēšanu pieaugušajiem un bērniem.

Sakarā ar darbības jomas paplašināšanu aicinām savā komandā OPTOMETRISTU/-I.

Darba pienākumi:

 • patstāvīga pacientu pieņemšana kā arī acu ārsta asistenta pienākumi;
 • redzes asuma pārbaude tuvumā/tālumā;
 • mērījumu veikšana ar autorefraktometru/keratometru;
 • acu spiediena mērīšana;
 • pacienta briļļu lēcu stipruma noteikšana;
 • pacienta refrakcijas noteikšana;
 • briļļu/kontaktlēcu receptes izrakstīšana;
 • klīnikā sniegto pakalpojumu pārdošana.

Prasības pretendentam:

 • valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu;
 • krievu, angļu valodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību;
 • zināšanas darbā ar datoru;
 • spēja strādāt patstāvīgi un komandā;
 • labas komunikācijas spējas;
 • pozitīva attieksme pret darbu;
 • precizitāte un atbildība darba pienākumu veikšanā.

Piedāvājam:

 • pilnas slodzes darbu;
 • profesionālu un dinamisku darba vidi jauna koncepta filiālēs un klīnikā;
 • apmācība darbam ar pilna spektra redzes korekcijas metodēm (t.sk.brilles, visu veidu kontaktlēcas, nakts lēcas, redzes lāzerkorekcija un redzes korekcija ar lēcu implantāciju);
 • profesionālās izaugsmes iespējas – atbalsts vietēja mēroga un starptautiskās apmācībās, zinātnisko darbu publicēšanā, optometrista profesionālā imidža veidošana u.c.;
 • darbinieku lojalitātes programmas priekšrocības;
 • konkurētspējīgu atalgojumu.

Atalgojums: garantētā h likme 8.00 – 10.00 EUR/h bruto + piemaksas

Papildus informācija:

Pieteikumu vakancei ar motivācijas vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: laac@laac.lv

Kontakti:

Adrese: A.Deglava 12a, Rīga

Tālrunis: +371 67272257

E-pasts: laac@laac.lv

www.laac.lv

Gada optometrists 2021 – nominācijas

 

Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas organizētais konkurss “Gada optometrists” nu jau kļuva par labu tradīciju mūsu profesijas nozarē. Konkurss tiek organizēts sesto gadu pēc kārtas un šogad mūsu vidū ir izvirzīti 15 pretendenti.

Konkursa kārtība paredz, ka LOOA kongresā konkursa komisija paziņos 3 līdz 5 finālistus, par kuriem balsos kongresa dalībnieki, tādēļ asociācijas biedri tiek iepazīstināti ar visu izvirzīto pretendentu raksturojumiem, lai būtu vieglāk izvērtēt sasniegumus un izdarīt izvēli.

P.S. Kandidāti ir sakārtoti alfabēta secībā.

 

Evija Barkāne


Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 13 gadi. SIA “Briļļu nams”, “Fielmann” tīkla optometriste, Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas Ētikas komisijas locekle, www.acim.lv projekta autore, www.optometristiem.lv projekta vadītāja.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai, korekcijas nozīmēšanai un acu veselības novērtēšanai, padziļināti specializējas dažādu veidu un dizainu mīksto kontaktlēcu piemērošanā. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem. Papildus veic mentora pienākumus.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 18 pasākumi (58 stundu apmērā).

Uzstāšanās: Vadīta 1 studenta praktiskā apmācība (160 stundu apmērā). 4 raksti medijos un 4 raksti internetā, 2 uzstāšanās televīzijā, 3 video reklāmas sabiedrības veselības veicināšanā.

Raksturojums: Evija no vienas puses ir ļoti profesionāla un precīza sava darbā, no otras puses – māksliniece un radoša personība. Savas zināšanas un prasmes Evija izmanto arī profesijas popularizēšanā un pacientu izglītošanā gan ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību, gan atrodot kopīgu valodu ar katru pacientu. Evija vienmēr nāk ar smaidu un apņēmības pilna darboties ar jebkura vecuma pacientiem. Evija ir ļoti atsaucīga jauno studentu mentore, ar prieku atbild uz visiem jautājumiem, iedrošina un iedvesmo jaunus speciālistus klīniskajam darbam. Evijai piemīt optimisms, kas iedvesmo!

 

Karīna Beļikova

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 20 gadi. SIA ”OC VISION”, “Optio” tīkla optometriste Jelgavā un Bauskā.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī fundus kameru un tearskopu. Padziļināti specializējas bērnu redzes pārbaudēs. Veic pārbaudes arī cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 24 pasākumi (79 stundu apmērā).

Uzstāšanās: palīdzēja novadīt 1 meistarklasi (1 stundas apmērā), 1 raksts interneta medijiem.

Raksturojums: Karīna visu savu neizsīkstošo enerģiju velta tiem cilvēkiem, ar kuriem strādā un komunicē. Savu darba vidi Karīna iekārtojusi un pakārtojusi savu pacientu vajadzībām, drošībai un ērtībām. Karīna ir speciāliste, kura ir ieguvusi atpazīstamību visā Zemgales novadā. Karīna lieliski darbojas kā ar mazajiem, tā arī ar citu vecuma grupu pacientiem, bet pacientiem ar acu struktūru izmaiņām nodrošina operatīvo palīdzību, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar oftalmologu Jelgavā. Karīnai piemīt īpaša Optometristes aura!

 

Daiga Čerāne

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 7 gadi. SIA “OC VISION”, “Optio” tīkla optometriste Liepājā un reģionālajās filiālēs, Diviniti vēstniece Latvijā.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī fundus kameru un perimetru. Padziļināti specializējas bērnu redzes pārbaudēs, arī miopijas kontroles jautājumos. Veic pārbaudes arī cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 4 pasākumi (14,5 stundu apmērā).

Uzstāšanās: Novadīta pieredzes apmaiņas sesijas par kontaktlēcu pielaikošanu OC VISION optometristiem (1 stundas apmērā). 1 raksts interneta medijos, diviniti.eu (OC VISION pašzīmola kontaktkorekcijas produkcijas mājas lapa) jaunās versijas satura izveide.

Raksturojums: Daiga ir pedantiska un atbildīga optometriste, kura kvalitatīvi strādā ar pacientiem, nepārtraukti mācās pati un nodod savas zināšanas kolēģiem. Kurzemes novadā Daigai ir izveidojies savs lojālo klientu loks. Daigas atbraukšanu gaida ne tikai bērni un viņu vecāki, viņa ir arī viena no 12 optometristiem Latvijā, kura realizē vājredzības korekcijas sociālo programmu. Daigas galvenā profesionāla prasme ir komunikācija. Daigai piemīt apbrīnojama prasme pasniegt vissarežģītāko informāciju kolēģiem un pacientiem saprotamā veidā!

 

Līva Daugiallo

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 8 gadi. SIA “OC VISION”, “Optio” tīkla optometriste Madonā un Jēkabpilī.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai, korekcijas nozīmēšanai un acu veselības novērtēšanai, padziļināti specializējas dažādu veidu un dizainu mīksto kontaktlēcu piemērošanā, kā arī veic redzes pārbaudes bērniem. Nepieciešamības gadījumos veic pārbaudes arī cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 10 pasākumi (29 stundu apmērā).

Uzstāšanās:

Raksturojums: Līva ir ļoti atsaucīga optometriste, kura strādā ar 100 % atdevi. Vizīti pie Līvas jāieplāno ļoti laicīgi, jo pozitīvās klientu atsauksmes par Līvu nu jau ir dzirdamas visā Vidzemē. Līva ar kāri piedalās visās iespējamās apmācības, lai jauniegūtās zināšanas uzreiz pielietotu savā praksē. Līva ir pozitīva, atsaucīga, smaidīga un komunikabla, vienmēr gatava dalīties savās zināšanās ar kolēģiem. Līva ir kā mazais, čaklais spridzeklis!

 

Ilze Dilāne

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 20 gadi. SIA “OPTIC GURU”, “Metropole” tīkla optometriste Olainē, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” optometriste.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai, padziļināti specializējas binokulāro funkciju izmeklēšanā un redzes terapijas piemērošanā. Liela pieredze bērnu redzes pārbaudēs, tai skaitā pacientiem ar uztveres traucējumiem. Nepieciešamības gadījumos veic pārbaudes arī vājredzīgiem pacientiem. Papildus veic mentora pienākumus.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 11 pasākumi (45 stundu apmērā).

Uzstāšanās: Novadīti 2 izglītojošie semināri nozares pārstāvjiem (7 stundu apmēra). Izveidoti 2 izglītojošie materiāli BKUS mājas lapai un 1 izglītojošs video sabiedrības veselības veicināšanā. Sagatavotas 1 zinātniskās tēzes.

Raksturojums: Ilze ir viena no pieredzes bagātākajām optometristēm Latvijā. Ilze strādā ar 200 % atdevi, ar lielu uzmanību un akurātumu veicot pārbaudes ikvienam savam pacientam. Ilze ar milzīgu aizrautību iesaistās ne tikai ikdienas pārbaužu darbā, bet arī tālākizglītības semināru veidošanā un pieredzes apmaiņā ar kolēģiem. Ilze nekad neapstājas pie sasniegtā un vienmēr ir gatava dalīties savās zināšanās ar kolēģiem. Ilze uzskata, ka optometrija ir viena brīnišķīga pasaule, un ar savu degsmi viņa aizrauj kolēģus!

 

Ilze Eriksone

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 7 gadi. SIA “OC VISION” “Vizionette” tīkla, SIA “Dziedniecība” un SIA “EyeProf” optometriste. Vizionette / Pasaules optika / Lornete tīkla galvenā optometriste.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī fundus kameru, perimetru un OCT. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 15 pasākumi (50 stundu apmērā).

Uzstāšanās: 4 raksti interneta medijos, 1 uzstāšanās zinātniskajā konferencē.

Raksturojums: Ilze ir paraugs citiem kolēģiem, viņa izcili spēj sabalansēt savus tiešos un papildus pienākumus. Kārtība un precizitāte visspilgtāk raksturo Ilzi darbā. Ilzei ir neizsīkstošas darba spējas, viņa strādā ar pilno atdevi. Katrs Ilzes pacients ir kā zem lupas, ar pincetes precizitāti, līdz sīkumam izpētīts. Ilze ar lielu interesi apgūst un pielieto praksē visu jauno, kas pieejams redzes aprūpes jomā. Ilze nesavtīgi dalās ar savam zināšanām, konsultē un uzmundrina kolēģus. Ilze ir optometriste ar pozitīvu domāšanu un mīlestību pret savu profesiju!

 

Nataļja Fjodorova

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 13 gadi. SIA “Vision Express Baltija” optometriste.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī fundus kameru. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 15 pasākumi (37,5 stundu apmērā).

Uzstāšanās: Apgūta un Vision Express veikalos ievesta diagnostikā attālināta redzes parbaudes metode ar digitalo foropteru.

Raksturojums: Nataļja ir ļoti mierīga un nosvērta, čakla, laipna, atbildīga un rūpīga profesionāle. Nataļja ir no tiem optometristiem, kuri tiešam vēlās palīdzēt saviem pacientiem un varam būt droši, ka katrs viņas pacients būs ar lielu uzmanību aprūpēts. Lai veiktu savu darbu vēl labāk, Natalija nemitīgi papildināt savas zināšanas, apgūst un ievieš sava praksē jaunās diagnostikas metodes. Nataļja ir Optometriste, kura no visas sirds rūpējas par saviem pacientiem!

 

Ausma Gūtmane

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 8 gadi. SIA ”OC VISION”, “Optio” tīkla optometriste.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī tearskopu. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem. 2021. gadā ir apgūts un ieviests praksē Maddox Wing tests tuvuma foriju novērtēšanai.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 18 pasākumi (52,5 stundu apmērā).

Uzstāšanās:

Raksturojums: Ausma ir viena no Optio tīkla labākajiem, spēcīgākiem un zinošākiem optometristiem. Zināšanas, prasmes, smaids, īstie vardi, harisma un pozitīva attieksme ir Ausmas veiksmes atslēga. Ausma ar interesi meklē atbildes uz visiem, ar nozari saistītiem, jautājumiem. Ar katru pacientu Ausma strādā ar 100 % atdevi, atdodot sevi visu un pielietojot visas jauniegūtās zināšanas savā praksē. Ausma labprāt dalās pieredzē un sniedz padomus jauniem kolēģiem. Ausma lieliski prot risināt problēmsituācijas, katrs pacients no viņas kabineta iziet ar smaidu. Ausma ir Optometrists, no kura varam mācīties mēs visi!

 

Zane Jansone-Langina

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 8 gadi. SIA ”OC VISION” un “DR. SOLOMATINA ACU REHABILITACIJAS UN REDZES KOREKCIJAS CENTRS” optometriste. Latvijas Universitāte – zinātniskā asistente.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī SBM sistemi (SAS diagnostikas sistēma, kas apgūta 2021.gadā), fundus kameru, makulas pigmenta mērītāju, OCT, keratotopogrāfu, pahimetru, biometru. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem. Papildus veic mentora pienākumus.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 35 pasākumi (196,5 stundu apmērā).

Uzstāšanās: Vadīta 1 studenta praktiskā apmācība (160 stundu apmērā). Nozares studentiem Latvijas Universitātē vada lekcijas un veic prakšu uzraudzību (autores piezīme). Konferences “Developments in Optics and Communications” viena no organizatorēm, “Instrumentarium Optometrists seminar 2021” meistarklases organizētāja. Sagatavotas 7 zinātniskas tēzes un dalība 9 konferencēs ar referātiem Latvijā un ārpus tās. 1 raksts medijos un 1 raksts internetā, 1 uzstāšanās televīzijā.

Raksturojums: Zane ir lieliska optometriste – rūpīga, profesionāla, kompetenta. Zane spēj atrisināt pat vissarežģītākās problēmsituācijas un piedāvāt vislabāko risinājumu katram savam pacientam. Zane nepārtraukti pilnveidojas, apgūst arvien jaunas zināšanas un prasmes. Zane labprāt nodod savas zināšanas kolēģiem un studentiem. Zane ir ļoti mērķtiecīga un aktīva, viņa palīdz konferenču un semināru organizēšanā, aktīvi piedalās optometristu un oftalmologu sadarbības veidošanā. Zane ir paraugs optometrista profesijas popularizēšanā un prestiža celšanā sabiedrībā – vienīgā no Baltijas valstīm, kas pēdējo 2 gadu laikā saņēmusi prestižo Starptautiskās optikas un fotonikas biedrības stipendiju!

 

Agnese Jēce

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 16 gadi. SIA “Briļļu nams” un “DR. SOLOMATINA ACU REHABILITACIJAS UN REDZES KOREKCIJAS CENTRS” optometriste. Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas Sertifikācijas komisijas sekretāre.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai, korekcijas nozīmēšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas), padziļināti specializējas dažādu veidu un dizainu mīksto kontaktlēcu piemērošanā, ortokeratoloģijā. Acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī perimetru, pahimetru, keratotopogrāfu, OCT, biometru. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 15 pasākumi (197 stundu apmērā).

Uzstāšanās:

Raksturojums: Agnese ir viena no čaklākajiem un savu profesiju mīlošākajiem optometristiem. Pacienti mīl Agnesi un atgriežas viņas aprūpē atkārtoti, viņas pedantiskuma, profesionālisma un sirsnīguma dēļ. Agnese mūžīgi attīstās, gūst jaunās zināšanas un nesavtīgi dalās ar tām, apmācot kolēģus. Agnese iegulda milzīgu darbu un enerģiju LOOA Sertifikācijas komisijas darbā, vienmēr izdarot pat vairāk, kā no viņas būtu gaidīts. Agnese ir “Zelta cilvēks”, kurš vienmēr ir gatavs sniegt labu vārdu, uzmundrinājumu un palīdzību!

 

Aiga Ozoliņa

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 23 gadi. SIA ”OC VISION” optometriste, “Optio” tīkla galvenā optometriste.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas, mīkstās un cietās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai aktīvi pielieto arī tearskopu. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem. Papildus veic mentora pienākumus.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 13 pasākumi (37 stundu apmērā).

Uzstāšanās: Sagatavoti 3 raksti medijiem, 1 no tiem ir publicēts arī internetā. 1 uzstāšanās radio. 1 uzstāšanās zinātniskajā konferencē. SIA “OC VISION” komandas darbā tika izstrādāti bērnu redzes pārbaudes protokoli.

Raksturojums: Aiga ir izcila optometriste, zinoša, atbildīga, pozitīvi domājoša un ar lielu mīlestību pret savu profesiju un pacientiem. Aiga iedziļinās katrā pacientā, ar rūpību piemeklē katram vislabāko risinājumu pat vissarežģītākās situācijās. Aiga nepārtraukti mācās un attīstās, vienmēr ir gatava palīdzēt ar savām zināšanām un padomu kolēģiem. Pagājušajā gadā Aiga daudz darba ir ieguldījusi informatīvajos materiālos par bērnu un pusaudžu redzes problēmām, saistītām ar digitālo ierīču lietošanu. Aigas darbs un mīlestība pret profesiju iedvesmo!

 

Solvita Sokolovska

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 20 gadi. SIA ”OC VISION”, “Optio” tīkla optometriste.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai aktīvi pielieto arī fundus kameru. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 4 pasākumi (17 stundu apmērā).

Uzstāšanās:

Raksturojums: Solvita ir optometriste, kura strādā, izmantojot ne tikai iegūtās zināšanas, bet arī sajūtas, sirdi un dvēseli. Solvita strādā ar pacientiem bez vecuma ierobežojuma un redzes korekcijas sarežģītības kritērijiem. Solvitas pieredze ir tik liela, ka viņa varētu strādāt ar aizvērtajam acīm, neskatoties uz to, viņa turpina apgūt jaunumus profesijas jomā. Solvita ir ne tikai optometrists, bet arī optikars, stilists, padomdevējs un jokdaris. Redzot un dzirdot Solvitu darbā, šķiet – viss pārējais pagaidīs!

 

Jeļena Stūriška

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 16 gadi. SIA “Vision Express Baltija” optometriste. “Vision Express” tīkla galvenā optometriste. Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas Sertifikācijas komisijas locekle (autores piezīme).

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī tearskopu, fundus kameru, aberometru, pahimetru. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem (tai skaitā miopijas kontroles briļļu lēcas), cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem. Veic prizmatisko korekciju pacientiem ar šķielēšanu. Apgūta attālināta redzes parbaudes metode ar digitalo foropteru. Papildus veic mentora pienākumus.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 14 pasākumi (39,5 stundu apmērā).

Uzstāšanās: Vadīta praktiskā apmācība 3 studentiem (66 stundu apmērā) un 1 students konsultēts bakalaura darba izstrādē. Apjomīga darbošanās LOOA Sertifikācijas komisijā un “Optometristu redzes pārbaudes vadlīniju” izstrādes darba grupā. Sagatavoti 3 raksti interneta medijiem. OC VISION optometristiem sagatavots vebinārs un filmēts apmācošs video par Maddox Wing foriju noteikšanas testa pielietojumu (1,5 stundas apmērā).

Raksturojums: Jeļenas sasniegumi pārsteidz, viņa aug un attīstās gadu no gada. Jeļena ar savu darbu un paraugu uzstāda latiņu citiem optometristiem. Jeļena atbalsta savus kolēģus, vienmēr palīdz, vienmēr konsultē un virza augt. Savā uzņēmumā Jeļena piedalās jaunu instrument testēšanā un kolēģu apmācībā. Jeļena ir viedokļa līderis un apbrīnu izpelnījusies optometriste arī Lietuvas kolēģu acīs. Profesijā Jeļena cenšas būt labākā un sasniegt arvien vairāk. Jeļena ir priekšzīmīgs Optometrists!

 

Katrīna Ulberte

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 7 gadi. SIA ”OC VISION” optometriste un optiķe, SIA “AJKC” un SIA “Gallus PRO” optometriste.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai, korekcijas nozīmēšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas), padziļināti specializējas dažādu veidu un dizainu mīksto kontaktlēcu piemērošanā, cieto, sklerālo kontaktlēcu pielaikošanā un ortokeratoloģijā. Acu veselības novērtēšanai plaši pielieto arī ar keratotopogrāfu, radzenes tomogrāfu, pahimetru, biometru, perimetru. Veic redzes pārbaudes un korekcijas līdzekļa nozīmējumus arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 4 pasākumi (23,5 stundu apmērā).

Uzstāšanās: LOOA “Optometristu redzes pārbaudes vadlīniju” izstrādes darba grupas ietvaros ir izveidota sadaļa par acu struktūru novērtēšanu. Novadīts 1 Gallus PRO iekšējais seminārs (1,5 stundas apmērā). Gallus PRO speciālistu apmācība ortokeratoloģijā. Sklerālo kontaktlēcu novērtēšanas shēmas izveide Gallus PRO vajadzībām. 1 video reklāma par ortokeratoloģiju Dr.Lūkina acu klīnikai.

Raksturojums: Katrīna ir viena no labākajiem optometristiem nozarē. Katrīnai patīk inovācijas un izaicinājumi profesionālajā jomā. Katrīna ir zinoša, atbildīga, apņēmīga un ļoti rūpīga pret saviem pacientiem. Katrīna ar smaidu atrisinās jebkuru problēmsituāciju, katram pacientam piedāvās visatbilstošāko inovatīvo risinājumu. Katrīna ir izcila kontaktkorekcijas speciāliste un ir viena no dažiem speciālistiem Latvijā, kas strādā arī ar sklerālajām kontaktlēcām. Katrīna nepārtraukti apgūst jaunas zināšanas un labprāt dalās ar tām. Katrīna ir apbrīnojama Optometriste!

 

Marija Usova

Kopējais stāžs profesionālajā darbībā ir 11 gadi. SIA ”Vision Express Baltija” optometriste Liepājā.

Profesionālā darbība: Papildus refrakcijas noteikšanai un dažāda veida korekcijas līdzekļu izrakstīšanai (dažāda dizaina briļļu lēcas un mīkstās kontaktlēcas), acu veselības novērtēšanai, veic pārbaudes arī bērniem, cilvēkiem ar uztveres traucējumiem un vājredzīgiem pacientiem.

Tālākizglītība: 2021. gadā apmeklēti 15 pasākumi (40 stundu apmērā).

Uzstāšanās:

Raksturojums: Marija ir laipna, iejūtīga, atsaucīga, pacietīga, uzmanīga, pedantiska, gudra un ļoti atbildīga optometriste. Marijai ir ļoti plašs pacientu loks, un lai arī viņa strādā vaiga sviedros un dažbrīd līdz spēku izsīkumam, Marija ar degsmi palīdz katram pacientam. Marija nepārtraukti pilnveidojas profesijas jomā, strādā ar visa vecuma pacientiem un arvien vairāk iesaistās arī bērnu redzes pārbaudēs. Katrs mazais un lielais Marijas pacients iziet no kabineta ar smaidu!

 

Balstoties uz konkursam iesniegtajiem materiāliem, rakstu sagatavoja Jeļena Slabcova – Gada optometrists 2020.

 

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: