Optikāru brokastis – lekciju sērija četrās decembra trešdienās

Latvijas Optometristu un optiķu asociācija sadarbībā ar LU Rīgas Medicīnas koledžu organizē tiešsaistes lekciju sēriju “Optikāru brokastis” četros decembra trešdienu rītos. Lekciju sērijas saturs veidots kā ieskats jeb “atvērto durvju dienas” LU Rīgas Medicīnas koledžas (LU RMK) Optometrista asistenta studiju programmā. Konkrēti studiju kursos – Redzes fizioloģija, Ģeometriskā optika, Briļļu tehnoloģija un Redzes optika. Līdz ar to lekcijas vissaistošākās būs tieši optometrista asistentiem/konsultantiem optikas salonos un optiķiem, taču laipni aicināts ir jebkurš redzes aprūpes nozares darbinieks, kuru uzrunā lekciju tēmas.

Lekcijas notiks Zoom platformā, un pieslēgšanās informācija interesentiem tiks nosūtīta līdz iepriekšējās dienas (otrdienas) 17:00.

Izvēlies, kuras lekcijas vēlies apmeklēt un reģistrējies dalībai šeit.

Ja tevi ieinteresē lekcijas un vēlies iegūt optometrista asistenta augstāko izglītību, tad aicinām apmeklēt LU RMK mājas lapu un uzzināt vairāk par šo studiju programmu.

Ja vēlies arī turpmāk regulāri papildināt zināšanas par redzes aprūpi un optiku saistītās jomās, bet vēl neesi Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas biedrs, tad aicinām iestāties.

Vebinārs Sausās acis un acs virsmas slimības

Vebināra mērķis ir iepazīstināt ar sausās acs slimības definīciju, klasifikāciju, tās komplikācijām un ārstēšanās metodēm. Šī lekcija palīdzēs labāk izprast sausās acs slimības galvenos simptomus un izplatītākos cēloņus, tādējādi veicinās sadarbību starp optometristu, oftalmologu un citiem veselības aprūpes speciālistiem tās diagnostikā un ārstēšanā.

Datums: 2021. gada 16. novembris, plkst. 18:00 – 20:00.

Lektori: Dr. Terēze Mašinska – daktere Oftalmoloģijas Helsingborgas slimnīcā (Zviedrija), Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes katedras lektore; Optometrijas un redzes zinātnes maģistra grāds, medicīnas doktora grāds.

Anastasija Kaļiņina – optometriste.

Valoda: angļu
Prezentācijā:

  • Sausās acs slimības definīcija un klasifikācija;
  • Sausās acs slimības diagnostika;
  • Kontaktlēcu lietotāji ar sausu acu slimību;
  • Sjögren slimības izraisīts keratokonjunktivīts;
  • Sausās acs sindroms, ko izraisa sistēmiskas slimības (reimatoīdā slimība, vairogdziedzera slimība);
  • Acs virsmas slimības dēļ​ izraisīts acs sausums.

Reģistrēties

Tiešsaistes seminārs ir bezmaksas.

Aicinām reģistrēties dalībai līdz 15.11.2021.

Dalībniekiem būs iespēja aktīvi līdzdarboties, uzdodot lektoram jautājumus un piedaloties diskusijās.

Ja dalībnieks būs norādījis visus nepieciešamos datus un būs piedalījies visu tiešsaistes semināra laiku, Bausch+Lomb apņemas nosūtīt sertifikātu par dalību uz norādīto e-pasta adresi.

Tiešsaistes semināru organizē SIA ” B & L Group”.

Saziņai: info@bnlgroup.lvvitalijs.piskunovs@bnlgroup.lv.

Starptautiska redzes zinātnes konference Igaunijā

Šogad notiks nu jau 3. Starptautiskais redzes fizioloģijas, vides un uztveres simpozijs “VisPEP 2021”, kas šogad tiek organizēts Tallinā, Igaunijā 12.-13. novembrī. Tas top ciešā sadarbībā starp Tallinas universitāti, Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļu, kā arī optometristu skolu Tallinas Veselības aprūpes koledžā.

Vairāk informācijas var atrast mājas lapā: https://konverentsikeskus.tlu.ee/en/vispep2021

Kāpēc piedalīties?

1.Lieliska iespēja noklausīties brīnišķīgu vieslektoru lekcijas:

  • Prof. Bruce Evans (UK) ir vairāku rakstu un grāmatu autors, kura galvenie pētniecības virzieni ir bērnu redze, binokulārās redzes traucējumi, disleksija, kā arī miopijas kontrole.
  • Prof. Tara Alvarez (ASV), kuras pētījumu galvenais mērķis ir saprast neirālos mehānismus, kas saistīti ar redzes simptomu mazināšanos, piemēram, pēc redzes treniņu pielietošanas, kā arī pielietot šīs zināšanas jaunu diagnostikas un ārstniecības rīku ieviešanā, kuri būtu pielietojami optometrista praksē.
  • Kristjan Kask (Igaunija), kura galvenās intereses ir redzes uztveres pielietošana bērnu un pieaugušo upuru un liecinieku iztaujāšanā un faktoriem, kas ietekmē aculiecinieku problēmas.
  • Prof. Kairi Kreegipuu (Igaunija), kuras pētījumi ir saistīti ar iepriekšējās vizuālās informācijas apstrādi un laika uztveri.

2. Bez vieslektoriem savus referātus prezentēs dažādu valstu pārstāvji. Līdz ar to būs iespēja uzzināt ko vairāk par i/o spiediena iekārtu kalibrēšanas iespējām; par prasībām optometristu telpu izmēriem, lai noteiktā redzes korekcija būtu vispiemērotākā pacienta redzes prasībām; par jaunākajām tendencēm ambliopijas ārstēšanā; par bērnu skrīninga iespējām; par krāsu uztveres īpatnībām u.c. aktualitātes.

3. Visiem dalībniekiem ir iespēja piedalīties arī praktiskajos semināros, kas notiks 11. novembrī, lai uzzinātu par aktualitātēm asaru kvalitātes novērtēšanā, redzes skrīninga iespējām, kā arī fiksācijas disparitātes novērtēšanu un korekcijas iespējām.

Konferences ierakstus varēs noklausīties vēl divas nedēļas pēc konferences.

 

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: