CEwire2016 – optometrijas virtuālā konference.

CEwire

Labdien, kolēģi!

Optometrijas virtuālā konference ir atgriezusies! Pirms nepilna gada daudzi no mums izmēģināja, ko nozīmē piedalīties virtuālajā konferencē Seeing is Believing 2015 (SiB2015).
Paliec mājās, ieslēdz datoru sev ērtā laikā, iegūsti jaunas zināšanas un nopelni arī OTP! 
SiB2015 īpaši LOOA biedriem tika nodrošināta bez maksas, šoreiz piedalīšanās ir par maksu, bet līdz 4. janvārim ir nedaudz lētāk. Sīkāku informāciju variet apskatīties konferences mājas lapā. http://www.vconferenceonline.com/event/home.aspx?id=1198.

P.s. Ja rodas problēmas ar piereģistrēšanos, centīšos dalīties pieredzē, jo šoreiz man radās grūtības, kuras ar organizatoru palīdzību uzveicām.

Visiem novēlu jauki sagaidīt 2016. gadu!

Agnese Jēce

agnese.jece@gmail.com

TĀLĀKIZGLĪTĪBAS KURSI OPTOMETRISTIEM!

Semināra tēma ”Praktiskā oftalmoloģija”

Kursa anotācija.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKursā tiks sniegta informacija par  oftalmologa ikdienas darba praktiskajiem aspektiem . Tiks aplūkoti pacienta atlases kritēriji  biežāk veiktajām acu operācijām- kataraktai , glaukomai , vitreoretinālajai ķirurģijai, kā arī  pacienta sagatavošana tām.

(more…)

Aktualitātes LOOA.

meeting26.novembrī notika LOOA valdes kārtējā sēde.
Valde izskatīja paveikto iepriekšējā laika periodā. Lielākais valdes veikums bija LOOA rudens pasākums. Valde atzina, ka pasākums tematiski bija labs. Savukārt boulingu apmeklēja tikai 23 dalībnieki. Tas ir vairāk kā iepriekšējā gadā, bet nepietiekami , lai par to maksātu. Tāpēc valdei jāsaprot, kā rīkoties nošāvušajā gadā.
Tālāk valde diskutēja par gada optometrista nolikumu. Zemāk tēzes, kuras tiks iestrādātas nolikumā. Ikviens biedrs ir aicināts izteikt domas un ieteikt idejas.

(more…)

Vēl ir iespēja pieteikties testam “Demence un ar to saistītās redzes problēmas”. Pieteikšanās testam slēgta.

Pieteikšanās testam slēgta.

18.decembrī no rīta bija pieteikušies 36 dalībnieki.

17.decembrī no rīta bija pieteikušies 35 dalībnieki.

Uz 15.decembri testam pieteikušies  22 dalībnieki!

Tests kārtošanai tiks atvērts 19.decembrī.
Pašlaik testam pieteikušies 14 pretendenti. Tests ir interesants un ceram, ka gribētāju būz vairāk. Vēl ir 4 dienas, lai pieteiktos testam. Formālā puse, lai pieteiktos testam ir:
1)     samaksāt 5 Eiro LOOA asociācijas kontā LV63HABA0551024631742;

2)    Iesūtīt pieteikumu looa@inbox.lv

Kā tikt pie testa kārtošanas aprakstīts instrukcijā. Neskatoties, ka instrukcija domāta miopijas testam, tas pat jādara arī demences testam. Tātad jāizvēlas demences tests.
http://www.optometrija.lv/wp-content/uploads/instrukcija_testam_miopijas_kontrole.pdf

Ja testa gaitā Jums rodas kādas tehniskas problēmas vai ir kādi jautājumi, tad lūdzu zvaniet Inesei Petrovičai 29131185 pirms tam nosūtot īsziņu vai nosūtiet jautājumu uz e-pastu  inese.petrovica@innovative.lv

 Lai veicas testa kārtošanā!

ECOO informācijas biļetens.

ECOOIr saņemts ECOO informācijas biļetens. Atgādinu , ka LOOA ir šīs Eiropas organizācijas biedrs. Publicējum šo materiālu, lai varētu iepazīties ar Eiropas aktualitātēm optometrijas jomā.
Ko interesantu ieraudziju pārskatot šo materiālu.
Tiek runāts par 2016.gada Eiropas optometristu un optiķu akadēmijas konferenci, kura notiks 19-22.maijam Berlīnē. Skat. http://www.berlin2016.info/
Latvijas  praktisko optometristu vidū šī konference ir diezgan populāra. Pašlaik ir laiks pieteikt kā runājamos, tā stenda referātus. Mūsu optometristu līmenis ir pilnīgi atbilstošs šai konferencei. Jāpiebilst ka 2015 konferencē mūsu optometristi Švede un Baltraitis  jau piedalijās  ar saviem referātiem.

Call-for-abstractsBiletenā ievietota informācija par optiķu un optometristu konferenci (24th International Congress of Optometry, Contactology andOphthalmic Optics (OPTOM 2016) Spānijā. Par nožēlošanu pagaidēm konferences informācija spāņu valodā.
Par mācību aktualitātēm. Ievietota  informācija par Bakalauru līmeņa diploma iegūšanu skolā, kura akreditēta pēc  Eiropas diploma prasībām.  The School of Engineering of the University
of Applied Sciences Northwestern Switzerland, Institute of Optometry in Olten. Šī skola ir viena no pirmajām, kura izgāja Eiropas diploma akreditāciju.

ECOO Newsletter_December 2015

Tādi lūk jaunimi!

Decembra tests.

DSC04397Prieks par mūsu optometristiem. Zināšanu papildināšana, vismaz vienai daļai speciālistu, kļuvusi par dzīves normu. Atgādināšu,ka valde bija izsludinājusi konkursu tālākizglītības testu veidošanai. Esam mazliet iekavējuši, bet šodien veram vaļā nākošo testu. Šodien publicējam nākošo materiālu testam. Tas ir Maritas Lejietes raksts “Demence un ar to saistītās redzes problēmas”.
Marita teica, ideja šādai tēmai radās, lasot optometrijas izdevumus Lielbritānijā, kur dotā problēma ir apskatīta vairākkārt. Mēs Latvijā pamatā runājam par vecuma redzes traucējumiem, bet tas nav viens un tas pats, kas redzes problēmas demences gadījumā. Nereti tieši redzes simptomi ir tie, kas var norādīt uz demencei raksturīgām izmaiņām smadzenēs.
Plānojās atvērt jautājumu sadali ap 19.decembri.
Lai saprotama un jēgpilna lasīšana.
Marita_Lejiete_Demence_un_ar_to_saistītās_redzes_problēmas_pdf (1)

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: