Materiāls testam “Jaunas iespējas miopijas progresēšanas apturēšanā”.

miopiaiIkgadējā EAOO konferencē, kas šogad norisinājās Budapeštā, viena no prezentācijām bija veltīta miopijas kontrolei un kontaktoloģijai bērniem, ko prezentēja viens no optometrijas „guru” Bruce Evans (BSc (Hons) PhD FCOptom DipCLP DipOrth FAAO FCLA) no Anglijas. Tieši viņa prezentācijas ietekmē es sāku aizdomāties par to, vai mēs darām visu, ko varam, koriģējot tuvredzīgus jauniešus.  Tā savu materiālu iesāk Krista Caune-Bērziņa. Krista ir sagatavojusi materiālu kārtējam testa. Materiāla apgūšanai tiek atvēlētas 2-3 nedēļas.

Vai mums paveras jaunas iespējas miopijas progresēšanas apturēšanā?

Atgādināšu kas jādara, lai tiktu pie testa kārtošanas  un iegūtu 2 OTP.

a) Pretendentam ir jābūt piereģistrētam portālā skolas.lu.lv

b) Jāiemaksā 5 Euro par testu LOOA kontā LV63HABA0551024631742

ar piezīmi Jaunas iespējas miopijas progresēšanas apturēšanai – Tests.

To vajadzētu izdarīt līdz 10.novembrim

c) Tad kad samaksāts jāātsūta E pasts par pieteikšanos uz adresi: looa@inbox.lv

13.novembrī tiks uz nedēļu atvērts tests izpildei.

Par testa atvēršanu tiks izziņots www.optometrija.lv un tiem kuri būs pieteikušies izsūtīts E pasts.

Panākumus testā.

 

2015.gada oktobra valdes sēde.

meetingAsociācijas valde pilnā sastāvā  sanāca 21,oktobrī. Valdes locekļi atskaitījās par to, kas darīts laikā starp valdēm un risināja  aktuālās nākotnes optometrijas problēmas. Viena no aktualitātēm ir jaunais ārstniecības likums, pie kura pašlaik strādā veselības ministrija. Valde vienojās, ka optometristam ir jādabū šajā likumā. Pie šīs problēmas tad arī notiek valdes darbs.
Tāpat valde lēma par rudens asociācijas pasākumu, kurš notiks 22.novembrī. Valde grib turpināt tradīciju un pēc referātu daļas uzspēlēt boulingu. Valde domā, ka tā tiks attīstītas optometristu kolektivisma jūtas. Ceram ka optometristi atbalstīs šo ideju un uz boulingu ieradīsies.
Pievienotajā protokolā var izlasīt visus jautājumus  par ko valde sprieda.

LOOA_valdes_sedes_protokols_Nr.3_2015

LOOA valde darbībā.

LOOA valde kopā ar pašmāju briļļu lēcu ražotāju “Liko-R” organizēja semināru optiķiem un asistentiem. Asociācijas interese ir piesaistīt asociācijā optiķus un optometrista asistentus. LOOA valde aicina savus biedrus uzrunāt optiķus un asistentus iestāties LOOA. Bet tagad par to kā noritēja šis seminārs.

Liko-R seminars-36Oktobra sākumā Rīgas centrā pašmāju briļļu lēcu ražotājs “Liko-R” sadarbībā ar Latvijas Optometristu un Optiķu asociāciju organizēja semināru par briļļu lēcu materiāliem un ķīmiju. Seminārā ar vieslekciju uzstājās Dr. Francois Breton, kas ir Francijas uzņēmuma Chemoptics vadītājs.

Sākot ar ierastām, ikdienišķām atziņām un beidzot ar smalkiem, ķīmiskiem katra briļļu lēcu materiāla precīziem aprakstiem – tieši tik plaša bija Bretona kunga uzstāšanās. Uzreiz pēc vieslekcijas SIA “Liko-R” tirdzniecības pārstāve iepazīstināja klātesošos ar šobrīd Latvijā un pasaulē aktuālākajiem briļļu lēcu materiāliem. Transitions, Trivex un citi, visdažādākajos izpildījumos.

Augsta līmeņa semināri, apmācības un koferences nozarē ikreiz ienes ko jaunu. Šādi pasākumu nepieciešamību pierāda arī fakts, ka zālē brīvu vietu nebija, aizņemti bija visi krēsli. Uz pasākumu bija ieradušies vairā kā 50 cilvēku – optiķi, optometristi, mācībspēki un citi, kurus šis temats tieši vai netieši interesē. Paldies organizatoriem un šoreiz arī neliels video atskats uz to, kāda atmosfēra bija 2.oktobra seminārā.

https://youtu.be/HTnO5lelSsc

Šeit ir fotogrāfijas.

https://goo.gl/photos/vcPUjw3oYZdUhPpo6

 

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: