Seminārs optiķiem un ne tikai.

Glasses-on-Book-small1Lai gan seminārs domāts optiķiem, tas būs noderīgs visiem, kuri darbojas redzes korekcijas ar brillēm jomā. Optiķu izglītība asociācijā bija atstāta novārtā. Arī optiķu skaits asociācijā ir dramatiski samazinājies. Tāpēc visi optometristi, nesiet šo informāciju saviem optiķiem un asistentiem.  Seminārs par brīvu, kāpēc nepiedalīties.

Firma Liko-R sadarbībā ar Latvijas Optometristu un Optiķu asociāciju rīko semināru viesnīcas “Albert Hotel” konferenču centrā, Dzirnavu ielā 31, Rīgā, piektdien, 2015.gada 2.oktobrī, plkst. 17:00

Programmā:

1. Physics and chemistry of ophthalmic lenses and their coatings. (Briļļu lēcu un to pārklājumu fizika un ķīmija).

Dr. Francois Breton, uzņēmuma Chemoptics (Francija) vadītājs, 60 min., prezentācijas valoda – angļu.

2. Jaunākie briļļu lēcu materiāli.

Kristīne Lazda, Liko-R tirdzniecības pārstāvis, 30 min.

Pēc semināra – kafija un uzkodas.

 

Lūdzu, apstiprināt savu dalību seminārā pa e-pastu info@likor.lv, vai pa tel. 67322003 līdz 30.septembrim ieskaitot.

Popularizēsim optometrista profesiju.

Untitled pictureOptometrists ir salīdzinoši jauna profesija Latvijā. Tāpēc nav jābrīnās, ka sabiedrības informētība par optometrista profesiju ir zema. Tas rada problēmas profesijas atzīšanā un citā sfērās. Kā celt profesijas atpazīstamību. To katrs no Jums jau dara ikdienā. Katra veiksmīga redzes korekcija ir piliens atpazīstamības jūrā. Paātrināt piepildī šo jūru var sociālie tīkli. Tāpēc ir izveidota LOOA lapa facebookā. Ja katrs no mums pieteiksies darugos Looa lapai, tad mēs iegūsim katrs ap 100-200 paziņas, kuras dzirdēs par optometriju. Tāpēc aicinu pieteikties draugos lapā “Looa optometrists”.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010007208182&fref=ts

Ievietot dažādu informāciju par redzi,optometristu dzīvi un visu kao mēs darām.

Popularizēsim profesiju kopā.

Uzmanību! Tiek izsludināts konkurss.

Boy-Studying-2Skatos sertificēto optometristu sarakstu un domāju. Oficiāli LOOA serificējusi (pašlaik) 73 optometristus. Zinu vēl ir daži, kuri nav nokārtojuši dokumentus, bet formāli atbilst prasībām. Tātad, šādu optometristu skaits tuvojas simtam. Kāpēc tad šie gudrie nevarētu parādīt savu gudrību un spējas.

Tāpēc LOOA valde aicina Jūs piedalīties OTP mācību procesā. Ko tas nozīmā?

Tas nozīmē izstrādāt jebkuru mācību aktivitāti (lekcijas, seminārus, rakstus, tulkojumus, testus), kuri izglītos optometristus un palīdzēs tiem iegūt OTP. Pašiem autoriem tas palīdzēs iegūt vēl vairāk OTP.

Pasākums ar testiem, parādija to priekšrocības. Nekur nav jāiet, zinības var apgūt jebkurā laikā un vietā, testu var veikt mājās. Man liekas tas ir ērti.

Cienijamie Optometristi!

Tiek izsludināts konkurss par optometrijas testu izstrādi.

Jums vajag izvēlēties optometrijai aktuālu tēmu. Sagatavot mācību materiālu( 4-10 lp). Papildināt to ar pieejamu literatūru par doto tēmu. Izveidot ne mazāk kā  20 jautājumus par šo tēmu. Un iesūtiet to LOOA valdei.

Bingo!! Un Jūs esat tronī!

Ko Jūs iegūsiet?

Savu amata biedru apbrīnu. Apziņu, ka Jūs pildat izglītota  cilvēka sūtību, izglītot citus. Sacensības azartu. Arī materiālas vērtības. Ir noteikts, ka 50% no savāktās naudas par testu izmaksā autoram.

Konkursa termiņš.

Līdz 2015.gada 1.oktobrim iesūtiet pieteikumu par testa izstrādi. Sūtiet to uz E pastu looa@inbox.lv

Tajā norādiet savu vārdu, uzvārdu, testa  tēmu.

Pēc tam, kad  Looa valde akceptēs testa tēmu, notiks vienošanās par testa nodošanas laiku. Testa nodošanas laiks var būt 1 līdz 3 mēnešiem.

Pulkstens tikš! Uz priekšu zinošie, varošie un drošie!

Informācija optometristiem.

VekoAizvien populārāki kļūst semināri interneta vidē, tā sauktie webinari. Par keratokunusa jautājumiem webinaru piedāvā žurnāls VEKO. Tā ilgums ir 3 stundas un 30 minūtes. Webinara lektore zinātņu kandidāte Tamāra Abukova. Seminārs notiks krievu valodā. Tas ir maksas pasākums un aptuvena piedalīšanās maksa 50Euro.  Vairāk par šo pasākumu pievienotajā dokumentā. LOOA asociācija šajā pasākumā nekādi nav iesaistīta. Saņēmu informāciju un nododu Jums. Varbūt noderēs punktu saņemšanai.

Вниманию руководителей оптических салонов

LOOA valde darbībā.

??????????????????????Sabiedriskām organizācijām parasti ir viena nelaime. Tā kā valdes locekļi darbojas uz brīvprātības principa, tas ir bez atalgojuma, tad liels entuziasms viņu darbībā  nav novērojams. Jau valdes locekļu  ievēlēšana ŗada šīs problēmas, jo bieži ievēlēšana balstās nevis uz pretententa vēlmi un varēšanu kaut ko izdarīt, bet gan uz sabiedrības uzskatu, ka pretendents ir tīkams, smuks, atraktīvs kādai lielākai biedrības biedru grupai. Bet kad vēlēšanas cauri, valde aiziet dziļā ziemas miegā un kaut ko sacer pilnsapulces stskaitei. Es varu nomierināt LOOA biedrus, ka ar mūsu asociācijas valdi tā nenotiek.  Valde ir pieņēmusi lēmumu valdes sēdes noturēt regulāri, vienreiz mēnesī. Valdes sēžu laiks ir katra mēneša otrā trešdiena.  Ja biedriem ir interese un idejas, tad lūdzu, esiet gaidīti valdē. Gribu iepazīstināt asociācijas biedrus ar jautājumiem, kuri  tika diskutēti. Tāpēc publicēju 9.septembra valdes sēdes protokolu.

(more…)

Aktuāli! Interneta lekcijas par vājredzību 2015/2016. gadā.

Polijas Optometristu  asociācija 2015.gada oktobrī uzsāk tiešsaistes kursu par vājredzību un vājredzīgo pacientu rehabilitāciju. Interneta lekcijas lasīs atzīts vājredzības speciālists Dr. Paul B. Freeman FAAO no ASV. Vairāk par dr.Freeman var uzzināt šeit http://www.practiceupdate.com/explore/user/82#contrib

vājredzība7Polijas optometristu asociācija uzaicina arī mūsu optometristus ņemt dalību webinārā. Mums paredzēta atlaide, līdzīgi kā poļu optometristiem.

Vispārīgā informācija.

Interneta seminārā tiek aicināti piedalīties acu ārsti un optometristi. Interneta seminārs notiks, izmantojot Internet CLIKMEETING platformu, kuru bez maksas piedāvās semināra organizētāji.

Lekcijas notiks angļu valodā.

Seminārā varēs piedalīties Ne vairāk kā 50 dalībnieki.

(more…)

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: