Nu redz, sākās. Tālākizglītības kursi optometristiem!

Semināra tēma “Gāzu caurlaidīgās kontaktlēcas sarežģītos redzes gadījumos”

KURSA anotācija: Seminārā pārrunāsim redzes korekciju ar RGP, individuālo kontaktlēcu pielaikošanu, specifiku un praksi. Kā piemēri būs reāli rgp1gadījumi no dzīves, reālas situācijas. Augstas pakāpes miopija, hipermetropija, astigmātisms, keratokonuss, postLASIK un radzenes transplantācijas. Īss ieskats par naktslēcām.

KURSA saturs:

  • J. Baltraitis: RGP mūsdienās. Jaunākās tehnoloģijas KL pielaikošanā un izgatavošanā.
  • V. Vlasenko: sarežģītu redzes gadījumu korekcija ar individāli pielāgotām RGP kontaktlēcām. Naktslēcas un miopijas kontrole. Pacientu gadījumu analīze. Diskusija.
  • D. Ērenbote: Sarežģītu redzes gadījumu korekcija ar individuāli pielāgotām RGP kontaktlēcām problemātiskām radzenēm. Pacientu gadījumu analīze. Diskusija.
  • Pārbaudes darbs (more…)

Konference noritēja veiksmīgi.

20140216_111721 Gadskārtējā konference 16.februārī ( svētdienā) noritēja veiksmīgi. Konferenci  apmeklēja 77 optometristi ( 44,4% no visiem reģistrētiem)  un tikai 4 optiķi (23,5%).  Gribētos zināt cēloni tādai optiķu pasivitātei. Sevišķi tāpēc, ka programmā bija pārstāvētas arī optiķu tēmas. Gandrīz visi referenti pārsniedza laika limitu. Auditorijas aktivitāte bija viduvēja. Bija jautājumi, bet tos galvenokārt uzdeva  nodaļas pasniedzēji. Varbūt tēmas nebija interesantas?
LOOA valde būtu priecīga dzirdēt, kādas tēmas asociācijas biedriem  būtu interesantas.
Rakstiet un atklājiet tās un valde centīsies rast zinošus lektorus.

(more…)

Uzmanību tiem, kuri brauks uz Varšavu.

konferenceKā dabūt atlaidi EAOO konferencei? Parastā dalības maksa konferencē ir 300 Eiro, Latvijai tikai 150 Eiro. Tas ir daudz.
Vajag piereģistrēties  šajā saitē
http://www.warsaw2014.info/
Domājams, ka Jūs neesat EAOO biedrs, tur ir tāds jautājums, bet tas nekas. Jāreģistrējas uz opciju “Tikai konference”.  Kad aizpildīsiet visu prasīto un viņi sapratīs, ka esat no Latvijas, viņi jums piedāvās cenu 150Eiro. To var apmaksāt ar karti. Pastāv iespēja pieteikties arī uz praktiskajiem semināriem par papildus  cenu.

Iespaidi “Opti 2014” izstādē Minhenē

Anda Priedīte bija tā laimīgā, kura vinnēja iespēju apmeklēt optikas izstādi Minhenē- Vācijā. Šajā rakstā viņa stāsta par saviem iespaidiem šajā izstādē.

Iespēju apmeklēt izstādi Minhenē laimēju LOOA kongresā, kur tika izlozētas divu dienu ieejas biļetes uz izstādi un nakšņošana viesnīcā.  Tā nu ar kolēģi no optikas “Metropole” devāmies uz izstādi 11.-12. janvārī.
IMG_0548Opti – International Trade Show for Optics & Design” izstāde Minhenē jau notiek vairākus gadus. Tā ir viena no lielākajām izstādēm Eiropā, kur 4 zālēs, 40 000 m2, ~500 stendos apskatāmi briļļu ietvari, briļļu lēcas, saulesbrilles, kontaktlēcas, instrumenti, idejas optikas interjeram.
Nokļūšana no Rīgas uz izstādi ir ļoti ērta – 2,5 h tiešais lidojums un no lidostas ik pēc pusstundas kursē autobuss uz izstādes norises vietu. Jau iekāpjot autobusā bija skaidrs, ka dodamies īstajā virzienā, jo visiem pasažieriem bija ļoti skaistas brilles.

(more…)

LOOA biedru saraksts

looa_logo
Pašlaik Latvijas optiķu un optometristu asociācijā  ir:
159 biedri optometrijas sekcijā;
17 biedri optikas sekcijā.
Šāds biedru saraksts ir balstīts uz 2014.gada 1.februāra datiem.
Par biedru sarakstu atbildīgā ir Anete Paušus. Ja Jums ir kādas pretenzijas saraksta sakarā,  sazinieties ar Aneti. Saraksts tiks mainīts uz mēneša izmaiņu bāzes.
Jūsu diskusijās tika ierosināts pievienot sarakstā informāciju par asociācijas biedra darba vietu un to vai viņam ir derīgs sertifikāts. Pagaidām redakcijas rīcībā šādu datu nav.
LOOA biedru saraksts 02_2014

Parunāsim par Optometrista profesiju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOptometrista profesija Latvijā pamazām, bet noteikti virzās  medicīnas specialitātes virzienā. Ir bijuši vairāki mēģinājumi optometristu  iekļaut ārstniecības personu sarakstā. Jautājums pat bija nonācis diskusijā Latvijas  saeimas komisijā. Šodien ir skaidrs ceļš kā to panākt.  Cerams ka nākotnē tā tas arī notiks un optometrists tiks iekļauts ārstniecības likumā, kā funkcionālais speciālists. Bet vai optometrists ir tam gatavs? Vai visi optometristi grib būt ārstnieciskās personas?
Parunāsim par to, kā optometrists   vērtē savu profesiju. Vai mēs  lepojamies ar savu profesiju un uzskatām, ka zināšanas visu laiku jāpilnveido?

(more…)

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: