Iespaidi par 2017.gada optometrijas konferencēm. Prezentācija LOOA vasaras seminārā.

 

 

Skat šeit  LOOA_OC_konferences

Redzes zinātnes doktorantūras skola.

Informējam, ka, sākoties jaunajam akadēmiskajam gadam, turpinās arī Redzes zinātnes doktorantūras skolas darbība. Nodarbību ietvaros dalībniekiem tiks sniegta iespēja paplašināt savas zināšanas par aktuālajiem redzes uztveres pētījumiem Latvijas un ārzemju augstskolās, klīnikās un uzņēmumos.
Doktorantūras skolas nodarbības paredzētas katra mēneša otrajā otrdienā plkst. 16:30. Atsevišķos gadījumos var notikt papildus nodarbības, par kurām mēģināsim ziņot pēc iespējas laicīgāk (ne vēlāk kā nedēļu pirms nodarbības norises). Nodarbību vieta pagaidām paliek nemainīga: Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, Jelgavas ielā 1.
Lai pieteiktos dalībai doktorantūras skolā, nepieciešams rakstīt iesniegumu doktorantūras skolas padomei (iesnieguma forma atrodama vēstules pielikumā). Parakstītu iesnieguma lapu iespējams nosūtīt elektroniski uz e-pasta adresi redzes-zinatne@lu.lv vai atnest klātienē uz Dabaszinātņu akadēmisko centru, 426. telpu (iesniegumu nodot Ilzei Ceplei). Iesniegumu nepieciešams nosūtīt vai atnest līdz 2017. gada 18. septembrim. Iesniegumi jāatsūta arī tiem, kas iepriekšējos gadus ir bijuši doktorantūras skolas dalībnieki.
Regulārās doktorantūras skolas nodarbības paredzētas sākot ar oktobra mēnesi (pirmā nodarbība paredzēta 10.oktobrī).
Ja rodas kādi jautājumi sazinieties ar
Ilze Ceple,
Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa

LU zinātniskā konference. Optometrija.

logo_90Tā nu sanācis, februāris ir konferenču laiks. LU konferences ietvaros mācību spēki, zinātnieki un studenti steidz ziņot ko sadarījuši gada laikā. Redzes zinātnes sekcijas referāti  sāksies  12. februārī, plkst. 09 00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, 702. aud. (Aeris) Jelgavas 1.

Programmu var izlasīt šeit.  LU_konf_2016

 

 

LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas un LOOA kopīga klīniski praktiskā konference

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGadskārtējā konference klāt.

Svētdien, 2016.gada 14.februārī plkst. 11.00
LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņakalnā
223. auditorija 2.stāvā, Jelgavas iela 1

Programma atrodama šeit. (more…)

Decembra tests.

DSC04397Prieks par mūsu optometristiem. Zināšanu papildināšana, vismaz vienai daļai speciālistu, kļuvusi par dzīves normu. Atgādināšu,ka valde bija izsludinājusi konkursu tālākizglītības testu veidošanai. Esam mazliet iekavējuši, bet šodien veram vaļā nākošo testu. Šodien publicējam nākošo materiālu testam. Tas ir Maritas Lejietes raksts “Demence un ar to saistītās redzes problēmas”.
Marita teica, ideja šādai tēmai radās, lasot optometrijas izdevumus Lielbritānijā, kur dotā problēma ir apskatīta vairākkārt. Mēs Latvijā pamatā runājam par vecuma redzes traucējumiem, bet tas nav viens un tas pats, kas redzes problēmas demences gadījumā. Nereti tieši redzes simptomi ir tie, kas var norādīt uz demencei raksturīgām izmaiņām smadzenēs.
Plānojās atvērt jautājumu sadali ap 19.decembri.
Lai saprotama un jēgpilna lasīšana.
Marita_Lejiete_Demence_un_ar_to_saistītās_redzes_problēmas_pdf (1)

Ielūgums uz konferenci.

konference2015. gada augustā noslēdzās Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā 2 gadu garumā īstenotais projekts “Redzes pārslodzes fizioloģijas pētījumi un redzes stresa diagnostikas metodikas izstrāde” (ESF Nr. 2013/0021/1DP/1.1.1.2.0/13/APIA/VIAA/001). Projekta laikā tika veikti dažādi cēloņu – seku sakarību pētījumi redzes pārslodzes gadījumā, kā arī tika veikta daudzfunkcionālas redzes stresa diagnostikas metodikas izstrāde.

Aicinām Jūs piedalīties projekta noslēguma zinātniskajā konferencē, kas notiks 2015. gada 19. decembrī LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1, Magnumauditorijā (106. aud.).

Lūdzam apstiprināt savu dalību konferencē līdz 10.12.2015., izmantojot šo pieteikšanās formu: http://goo.gl/forms/WAmTPagd03

Pielikumā konferences programma un sīkāka informācija par norises vietu un laiku.

Par šīs konferences apmeklēšanu optometristi varēs saņemt OTP punktus.

Projekta konferences programma_19.12.2015

Uzmanību, uzmanību.

KCaune_fotoRīt pēdējā diena , lai pieteiktos testam “Jaunas iespējas miopijas progresēšanas apturēšanā” Pašlaik pieteicies 21 testa kārtotājs. Nav slikti, bet vai Tu esi pieteicies? Tas taču tik viegli. Trīs soļi, kurus var veikt nepieceļoties no krēsla. Būt piereģistrētam skolas.lu.lv; Iemaksāt 5 Euro un atsūtīt pieteikumu uz looa@inbox.lv

Pasteidzies!

LOOA valde darbībā.

LOOA valde kopā ar pašmāju briļļu lēcu ražotāju “Liko-R” organizēja semināru optiķiem un asistentiem. Asociācijas interese ir piesaistīt asociācijā optiķus un optometrista asistentus. LOOA valde aicina savus biedrus uzrunāt optiķus un asistentus iestāties LOOA. Bet tagad par to kā noritēja šis seminārs.

Liko-R seminars-36Oktobra sākumā Rīgas centrā pašmāju briļļu lēcu ražotājs “Liko-R” sadarbībā ar Latvijas Optometristu un Optiķu asociāciju organizēja semināru par briļļu lēcu materiāliem un ķīmiju. Seminārā ar vieslekciju uzstājās Dr. Francois Breton, kas ir Francijas uzņēmuma Chemoptics vadītājs.

Sākot ar ierastām, ikdienišķām atziņām un beidzot ar smalkiem, ķīmiskiem katra briļļu lēcu materiāla precīziem aprakstiem – tieši tik plaša bija Bretona kunga uzstāšanās. Uzreiz pēc vieslekcijas SIA “Liko-R” tirdzniecības pārstāve iepazīstināja klātesošos ar šobrīd Latvijā un pasaulē aktuālākajiem briļļu lēcu materiāliem. Transitions, Trivex un citi, visdažādākajos izpildījumos.

Augsta līmeņa semināri, apmācības un koferences nozarē ikreiz ienes ko jaunu. Šādi pasākumu nepieciešamību pierāda arī fakts, ka zālē brīvu vietu nebija, aizņemti bija visi krēsli. Uz pasākumu bija ieradušies vairā kā 50 cilvēku – optiķi, optometristi, mācībspēki un citi, kurus šis temats tieši vai netieši interesē. Paldies organizatoriem un šoreiz arī neliels video atskats uz to, kāda atmosfēra bija 2.oktobra seminārā.

https://youtu.be/HTnO5lelSsc

Šeit ir fotogrāfijas.

https://goo.gl/photos/vcPUjw3oYZdUhPpo6

 

Seminārs optiķiem un ne tikai.

Glasses-on-Book-small1Lai gan seminārs domāts optiķiem, tas būs noderīgs visiem, kuri darbojas redzes korekcijas ar brillēm jomā. Optiķu izglītība asociācijā bija atstāta novārtā. Arī optiķu skaits asociācijā ir dramatiski samazinājies. Tāpēc visi optometristi, nesiet šo informāciju saviem optiķiem un asistentiem.  Seminārs par brīvu, kāpēc nepiedalīties.

Firma Liko-R sadarbībā ar Latvijas Optometristu un Optiķu asociāciju rīko semināru viesnīcas “Albert Hotel” konferenču centrā, Dzirnavu ielā 31, Rīgā, piektdien, 2015.gada 2.oktobrī, plkst. 17:00

Programmā:

1. Physics and chemistry of ophthalmic lenses and their coatings. (Briļļu lēcu un to pārklājumu fizika un ķīmija).

Dr. Francois Breton, uzņēmuma Chemoptics (Francija) vadītājs, 60 min., prezentācijas valoda – angļu.

2. Jaunākie briļļu lēcu materiāli.

Kristīne Lazda, Liko-R tirdzniecības pārstāvis, 30 min.

Pēc semināra – kafija un uzkodas.

 

Lūdzu, apstiprināt savu dalību seminārā pa e-pastu info@likor.lv, vai pa tel. 67322003 līdz 30.septembrim ieskaitot.

Popularizēsim optometrista profesiju.

Untitled pictureOptometrists ir salīdzinoši jauna profesija Latvijā. Tāpēc nav jābrīnās, ka sabiedrības informētība par optometrista profesiju ir zema. Tas rada problēmas profesijas atzīšanā un citā sfērās. Kā celt profesijas atpazīstamību. To katrs no Jums jau dara ikdienā. Katra veiksmīga redzes korekcija ir piliens atpazīstamības jūrā. Paātrināt piepildī šo jūru var sociālie tīkli. Tāpēc ir izveidota LOOA lapa facebookā. Ja katrs no mums pieteiksies darugos Looa lapai, tad mēs iegūsim katrs ap 100-200 paziņas, kuras dzirdēs par optometriju. Tāpēc aicinu pieteikties draugos lapā “Looa optometrists”.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010007208182&fref=ts

Ievietot dažādu informāciju par redzi,optometristu dzīvi un visu kao mēs darām.

Popularizēsim profesiju kopā.

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: