SIA Mobile Optic piedāvā darbu optometristam

SIA Mobile Optic meklē optometristu uz pilnu vai nepilnu darba laiku pēc slīdošā grafika
Nepieciešams:

 • Atbilstoša profesionālā izglītība,
 • Praktiskā darba pieredze optometrista amatā,
 • Vieglā automobiļa vadītāja apliecība (B),
 • Teicamas komunikācijas, saskarsmes un organizatoriskas prasmes.

Darba pienākumi:

 • Veikt optometrista pienākumus atbilstoši optometrista specialitātes prasībām,
 • Patstāvīgi organizēt pacientu pierakstu,
 • Vieglā automobiļa izmantošana darba vajadzībām.

Mēs piedāvājam:

 • Atalgojums 12 Eur stundā pirms nodokļu nomaksas un prēmijas,
 • Ir iespējams patstāvīgi organizēt savu darba grafiku,
 • Draudzīgs un pretīmnākošs darba kolektīvs,
 • Ir iespējams apvienot darbu ar mācībām un/vai citu darbu.

CV un motivācijas vēstuli ar norādi OPTOMETRISTS lūgums sūtīt uz e-pastu: mobileoptic20@gmail.com
Pieņemam pieteikumus līdz 01.04.2024

LOOA 30. kongress

Mums ir tas gods aicināt visus LOOA biedrus apmeklēt gada svarīgāko un atbildīgāko pasākumu – kongresu 2024. gada 24. martā LU Zinātņu mājā Jelgavas ielā 3, Alfa auditorijā (tikai klātienē).
Reģistrācija un informatīvo stendu apskate sāksies no 9:00, kongress tiks atklāts 10:00. Programmā paredzēts pārskats par asociācijas darbību iepriekšējā gadā, informācija par jaunumiem nozarē – optiku darbības noteikumu projekts, jauna konkursa – optikāru olimpiādes uzsaukums, jaunumi no optikas izstādes “100 % Optical” Londonā, konkursa “LOOA gada optometrists 2023” noskaidrošana un citi referāti. Šeit lejupielādējama kongresa programma. Par dalību kongresā tiks piešķirti 8 TIP.
Būs aktuāli un  interesanti, tādēļ laipni aicinām LOOA biedrus pieteikties dalībai kongresā līdz 15. martam šajā anketā.
Ļoti svarīgi, lai visi, kas vēlas ierasties, piesakās anketā, un tie, kam plāni mainās, līdz 15. martam censtos paziņot par atteikumu uz asociācijas e-pastu, lai mums izdotos savlaicīgi aplēst korektu dalībnieku skaitu, kas palīdz adekvāti plānot pusdienu pauzes izmaksas.
.

LU un LOOA kopīgās klīniski praktiskās konferences materiāli

2024. gada 18. februārī tiešsaistē notika Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas un LOOA kopīgā klīniski praktiskā konference. Piedāvājam vēlreiz ieskatīties konferences lekciju materiālos.

Progresīvo lēcu problēmsituācijas un to risinājumi /Jeļena Stūriška/

Monofokālo briļļu lēcu centrēšana /Dace Vorobjova/

Mo Jalie publikācija par briļļu lēcu centrēšanu

Padomi prizmu izrakstīšanā /Aiga Švede/

Prizmu korekcijas iestrādes iespējas /Gatis Ikaunieks/

Specializētās plakstu higiēnas ietekme uz acu sausuma sajūtas pakāpi sausās acs pacientiem un asimptomātiskiem pacientiem /Alīna Družiņina, Kristīne Detkova/

Acu mitrinātāju pielietojums /Velga Šķila, Kristīne Detkova/

Ietvaru un saulesbriļļu izvēli noteicošie faktori /Liene Podreza, Kaiva Juraševska/

Personu vizuālā tēla un uztverto īpašību izmaiņu novērtējums ar un bez brillēm /Maiga Paegle, Kaiva Juraševska/

Fundus kameras izmantošana acu veselības skrīningam /Janušs Neguliners, Pēteris Cikmačs/

Presbiopijas korekcijas iespējas ar briļļu lēcām /Santa Vociša, Pēteris Cikmačs, Evita Kassaliete/

 

Latvijas Universitātes 82. zinātniskās konferences Tēžu grāmatiņa

LU 82. zinātniskā konference

.

Nākošā nedēļa redzes zinātnes, klīniskās optometrijas un optikas jomā būs īpaši aktīva!
 • Piektdienā, 16. februārī 9:00 notiks Cilvēka fizioloģijas un uztveres sekcijas sēde Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā Latvijas Universitātes 82. zinātniskās konferences ietvaros. Šo konferenci būs iespēja apmeklēt gan klātienē (tad jāpiesakās ātri – līdz rītdienas, 8. februāra vakaram šeit), gan tiešsaistē (piekļuves saite Zoom platformai tiks nopublicēta konferences mājas lapā šeit. un izsūtīta LOOA biedriem uz e-pastu iepriekšējā dienā pirms konferences). Par konferences apmeklējumu tiks sagatavoti sertifikāti un piešķirti 6,7 TIP (atbilstoši 300 minūtēm). Programma
 • Svētdienā, 18. februārī 10:00 notiks LU Optometrijas un redzes zinātnes un LOOA kopīgā klīniski praktiskā konference. Šī konference notiks tikai tiešsaistē Zoom platformā. Piekļuves saite būs pieejama šeit , kā arī tiks nosūtīta visiem LOOA biedriem uz e-pastu iepriekšējā dienā.  Par konferences apmeklējumu tiks sagatavoti sertifikāti un piešķirti 5 TIP (atbilstoši 225 minūtēm). Programma
Lietojot Zoom platformu, lūdzam korekti norādīt savu vārdu un uzvārdu, lai apmeklētāju atskaitē dalībnieki ir identificējami sertifikātu sagatavošanai.
.
.

Lekciju materiāli konferencē “Redze un dzīves kvalitāte”

2024. gada 14. janvārī notika Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas organizēta starpdisciplināra konference “Redze un dzīves kvalitāte”.

Piedāvājam vēlreiz ieskatīties konferencē prezentētajos referātos:

Kataraktas operācija un intraokulārās lēcasDr. med. Ēriks Elksnis, Acu ārsts-ķirurgs (Latvijas Amerikas acu centrs)

Dažādā okuloplastikaDr. Elīza Avotiņa (Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca)

Kā atpazīt glaukomas pacientu?Dr. Elīza Briede (Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca)

Lēcas fizikālo īpašību mērījumi kataraktas diagnostikāDr. Phys, optometriste Zane Jansone – Langina

Kam pievērst uzmanību redzes pārbaudes ietvaros, lai veicinātu pacienta dzīves kvalitātes uzlabošanos?Dr. Phys, optometriste Evita Kassaliete

Iegūtas vājredzības/neredzības rehabilitācijas iespējas LatvijāLilita Kļaviņa, LNB Rehabilitācijas centra valdes priekšsēdētāja

TiflotehnikaKaspars Riekstiņš, LNB Tiflotehnikas nodaļas vadītājs

Iedzimtas vājredzības/neredzības izglītības un sociālā atbalsta iespējas LatvijāLigita Ģeida, Rīgas Strazdumuižas vidusskolas Attīstības centra direktore

 

Atskats uz LOOA valdes sēdi 09.01.2024.

.

2024. gada 9. janvārī tiešsaistē notika kārtējā LOOA valdes sēde.

Darba kārtība:

 • Starpvalžu perioda aktivitātes
 • LOOA pasākumu plāni tuvākajā pusgadā
 • Dažādi

 1. Starpvalžu perioda aktivitātes

2023. gada 14. decembrī notika Veselības ministrijas un SIA “Ernst & Young Baltic” projekta “Par veselības darbaspēka stratēģiju Latvijā” noslēguma sanāksme attālinātā formā. Projektā no LOOA puses projekta laikā (caur LĀPPOS) tika snigtas rekomendācijas par ārstniecības personu tālākizglītību un tās finansējumu. Šeit Veselības ministrijas mājas lapā pieejami visi projekta nodevumi. Šajā projektā tika izvirzīts priekšlikums ārstniecības personu sertifikācijas procesu realizēt elektroniskā formā (dokumentu iesniegšana, izskatīšana). Mums ļoti aktuāla būtu arī iecere iegūt valsts budžeta finansējumu neatliekamās medicīniskās palīdzības kursiem ārstniecības personām, kas ik pa pieciem gadiem ir jāapgūst. Jāgaida, kad šos plānus Veselības ministrija realizēs dzīvē.

Notikusi arī Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde par oftalmoloģijas aktualitātēm, kurā piedalījās pārstāvji no Latvijas Ārstu biedrības, Ģimenes ārstu un Lauku ģimenes ārstu asociācijām, Veselības Ministrijas, Nacionālā Veselības dienesta un citām organizācijām. Tika apspriests jautājums par iespēju no valsts budžeta apmaksāt intravitreālās injekcijas. Šo priekšlikumu iesaistītās puses konceptuāli atbalstīja.  Tika pieminēts arī bērnu redzes skrīnings. Acu ārstu asociācija joprojām uzstāj, ka problēmas ārstu pieejamībā nepastāv. Sastrēgums rodas tikai tad, kad sākas bērnudārzs un pirmā klase, jo tad konkrētās vecuma grupas bērnu vecāki vēlas pieteikt uz redzes pārbaudi visus bērnus reizē. BKUS dr. Sandra Valeiņa prezentēja informāciju par skrīningu nepieciešamību un būtību. Nacionālais Veselības dienests uzskata, ka problēma redzes pārbaužu pieejamībā bērniem tomēr pastāv. Lauku Ģimenes ārstu asociācija pauda, ka viņiem sadarbība ar optometristiem ir ļoti laba, savukārt pie oftalmologiem reģionos ir vairāku mēnešu garas rindas. Sanāksmē bija arī Saeimas deputātu pārstāvji, kas piefiksēja, ka dažādām asociācijām ir atšķirīgi viedokļi šajā jautājumā. Nākamā sēde tiek plānota aprīlī, tad arī pieņems 2025. gada finansējuma modeli.

Veselības ministrija gatavo arī sanāksmi par optometristu kompetenci veikt bērnu redzes skrīninga pārbaudes.

Ir apmaksāti rēķini no LĀPPOS par optometristu sertifikāciju un no EAOO par LOOA dalību akadēmijā 2024. gadā. Ir saņemts rēķins par LĀPPOS biedra naudu 2023. gadā.

2. LOOA pasākumu plāni tuvākajā pusgadā
Kvalifikācijas padome turpina aktīvi un ražīgi strādāt pie nākamo tālākizglītības pasākumu plānošanas.
16. februārī notiks LU 82. zinātniskās konferences Cilvēka fizioloģijas un uztveres sekcijas sēde, savukārt 18. februārī notiks LU un LOOA kopīgā klīniski praktiskā konference. Programmas vēl tiek precizētas, taču šobrīd jau LOOA biedriem ir nosūtīta ziņu par datumu rezervēšanu, lai intereses gadījumā minētos datumus iekļautu savos plānos. LU un LOOA kopīgās konferences 1. daļu plānots vairāk veltīt optiķu un optometrista asistentu lauciņam, savukārt 2. daļu LU optometrijas studentu klīniskajiem pētījumiem.
24. martā notiks LOOA kongress (programmā LOOA valdes, Revīzijas komisijas, Sertifikācijas komisijas, Kvalifikācijas padomes un Ētikas komisijas atskaites, Gada optometrista konkursa finālistu prezentācijas un balsojums, kā arī referāti par optometrijas un optikas tematiem un aktualitātes izglītības jomā un optikas nozares likumu regulējumā). Kongresā Kvalifikācijas padome gatavojas arī prezentēt jaunu LOOA konkursu optometrista asistentiem, optiķiem, optikas konsultantiem – “Optikāru olimpiādi”.

3. Dažādi
Valde atbalsta ierosinājumu par autoratlīdzību izmaksu Sertifikācijas komisijas dalībniecēm par veltīto darbu optometristu sertifikācijas procesā.

Saņemts un apstiprināts viens jauna LOOA biedra pieteikums.

Nepieciešams uzsākt atgādinājumu kampaņu par LOOA biedru naudas maksājumiem 2024. gadā. No sākuma jāpiedāvā optikas uzņēmumiem segt savu darbinieku maksājumus, ievācot informāciju par pretendentiem un sagatavojot rēķinus. Pēc tam jāuzsāk individuālo atgādinājumu izsūtīšanu LOOA biedriem, kuri paši veiktu maksājumus par sevi.

Nākamā sēde notiks 2024. gada 20. februārī 18:00 tiešsaistē. LOOA valdes sēdes ir atklātas, tādēļ aicinām LOOA biedrus, kas vēlas piedalīties sēdē, sūtīt ziņu uz LOOA e-pastu looasociacija@gmail.com.

LOOA Gada optometrists 2023 – konkursa atklāšana

.

Un atkal jau gads ir paskrējis, tādēļ pienācis īstais brīdis atskatīties uz paveikatajiem darbiem pagājušajā gadā. Bet ne tikai uz saviem sasniegumiem, bet arī uz savu darbīgo kolēģu un darbinieku veikumu. Pienācis laiks jau astoto reizi izsludināt Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas konkursu “Gada optometrists”, lai cildinātu amata brāļus un māsas, kas paveikuši daudz pacientu un redzes aprūpes nozares labā savas profesionālās karjeras laikā un ar ko īpašu izcēlušies arī 2023. gadā.

Atgādināsim konkursa galvenos mērķus:

 • optometrista profesijas popularizēšana;
 • optometrista profesionālās izaugsmes veicināšana;
 • optometristu pakalpojumu kvalitātes uzlabošana.

Aicinām darba devējiem, kolēģiem, draugiem vai galu galā arī pašiem sevi izvirzīt konkursā “Gada optometrists 2023”, iesūtot aizpildītu pieteikumu līdz 2024. gada 31. janvārim parakstītā pdf formā uz LOOA e-pastu looasociacija@gmail.com.

Prasības dalībai konkursā: LOOA biedrs vismaz 3 gadus, spēkā esoša optometrista sertifikācija.

Šeit iespējams iepazīties ar konkursa nolikumu.

Šeit pieejami iesniedzamie dokumenti.

.

Atgādināsim iepriekšējo konkursu uzvarētājus:

Krista Caune-Bērziņa, “Gada optometrists 2016”

Aiga Švede, “Gada optometrists 2017”

Kristīne Detkova, “Gada optometrists 2018”

Evita Kasaliete, “Gada optometrists 2019”

Jeļena Slabcova, “Gada optometrists 2020”

Jeļena Stūriška “Gada optometrists 2021”

Ilze Dilāne “Gada optometrists 2022”

.

.

Ziemas uzņemšana Optometrista asistenta studiju programmā

.

LU Rīgas Medicīnas koledžā no 2024. gada 15. līdz 19. janvārim notiks uzņemšana studiju programmā “Optometrista asistents”.

Šeit pieejama sīkāka informācija par programmu, kā arī redzams studiju kursu plānojums.

Šeit vairāk informācijas par iestāšanos.

.

Konference “Redze un dzīves kvalitāte”

.

2024. gada 14. janvārī LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centra Dabas mājā Jelgavas ielā 1, Magnum auditorijā notiks jau pirmais LOOA organizētais pasākums jaunajā 2024. gadā – konference “Redze un dzīves kvalitāte”.  Konferencē tiks piedāvāti referāti par to, kā redzes traucējumi ietekmē pacientu dzīves kvalitāti, un kas ir mūsu kā redzes aprūpes speciālistu līdzekļi, lai problēmas risinātu vai uzlabotu esošo situāciju.

Par dalību konferencē tiks piešķirti 8 TIP.

Aicinām pieteikties dalībai konferencē līdz 7. janvārim šajā anketā.

Ja Jūsu plāni mainās, tad lūdzam, līdz 7. janvārim dot ziņu par to, ka neieradīsieties, uz LOOA e-pastu looasociacija@gmail.com, lai optimāli plānotu līdzekļus konferences organizēšanai.

Konferences programma lejupielādei šeit.

.

Atskats uz LOOA valdes sēdi 28.11.2023.

.

2023. gada 28. novembrī tiešsaistē notika kārtējā LOOA valdes sēde.

Darba kārtība:

 • LOOA Kontaktlēcām un acs priekšējā segmenta veselībai veltītās konferences atskaite un nākamo aktivitāšu plāni (E. Kassaliete)
 • Prasījums par optometrista reģistrācijas procesu Latvijā no Indijas
 • ECOO aktualitātes un Vadītāju Apliecības direktīva (Aiga Švede)
 • Dažādi

1. LOOA Kontaktlēcām un acs priekšējā segmenta veselībai veltītās konferences atskaite un nākamo aktivitāšu plāni

2023. gada 19. novembrī LU Dabas mājā notika Kontaktlēcām un acs priekšējā segmenta veselībai veltītā LOOA konference. Piedalījās 121 dalībnieks (pieteikušies bija 150 dalībnieki). Dalības apliecinājuma sertifikāti tika izsūtīti dalībniekiem nedēļas laikā pēc konferences. Pārvarot nelielas tehniskas aizķeršanās, konference tika veiksmīgi aizvadīta. Pirmo reizi tika izmantoti LOOA reklāmas stendi fotosienu formātā.

Kvalifikācijas padome jau strādā pie nākamā tālākizglītības pasākuma plānošanas. Janvārī varētu notikt Redzes uz dzīvesveida kvalitātei veltīta konference, pieaicinot lektorus no acu klīnikām, lai dalītos jaunākajā informācijā par ar vecumu un vājredzību saistītām acu problēmām un to iespējamiem risinājumiem.

Tāpat Kvalifikācijas padome turpina lolot “Optikāru olimpiādes” projektu. Tiek izstrādāts nolikums ar domu pavasara otrā pusē/vasaras sākumā šādu konkursu pirmo reizi īstenot.

2. Prasījums par optometrista reģistrācijas procesu Latvijā no Indijas

LOOA saņēma vēstuli no kādas Indijā bāzētas optometristes ar lūgumu izskaidrot sertifikācijas prasības legālam darbam optometrijas jomā Latvijā. Tika sagatavota atbilde frmulējot galvenās prasības – 1) pielīdzināma optometrijas izglītība (atbilstīgā apjomā un līmenī, ko izvērtē un akceptē akadēmiskās informācijas centrs), 2) tekošas komunikācijas spējas latviešu valodā, 3) reģistrācija Veselības inspekcijas Ārstniecības personu reģistrā, 4) Sertifikācijas eksāmens (lai arī šobrīd likumā nav norādītas konkrēta latviešu valodas prasmes līmeņa prasības, tomēr sertifikācijas eksāmenā visa saziņa starp optometristu un pacientu notiek latviešu valodā, līdz ar to nepietiekamu valsts valodas prasmju dēļ radušos pārpratumu dēļ sertifikācija var tikt atteikta).

3. ECOO aktualitātes un Vadītāju Apliecības direktīva

Eiropas Optometrijas un optikas padomē (European Council of Optometry and Optics – ECOO) tiek gatavoti grozījumi ES regulā par autovadītāju redzes pārbaudēm. Plānots papildināt prasības ar redzes lauka novērtēšanu, kā arī sniegtas rekomendācijas krēslas redzes un žilbšanas novērtēšanai. ECOO aicina LOOA dibināt kontaktu ar mūsu valsti pārstāvošajiem Eiropas parlamenta deputātiem, lai skaidrotus šos ierosinājumus pirms balsojuma.

4. Dažādi

SIA Vision Express vērsusies Ekonomikas ministrijā ar lūgumu skaidrot radušos situāciju ar šķēršļiem reģistrēt ārstniecības iestādes optometrista pakalpojumu nodrošināšanai tirdzniecības centros neatbilstīgas telpu klasifikācijas dēļ. Tika saņemta atbildes vēstule ar aicinājumu Veselības ministrijai izskaidrot uzņēmējiem, kādās telpās drīkst tikt sniegti šādi pakalpojumi. LOOA arī plāno atkārtoti vērsties Veselības ministrijā, skaidrojot nelabvēlīgo situācija, kādā ir nostādīta redzes aprūpes nozare saistībā ar telpu reģistrācijas prasībām.

Notikusi LU Rīgas Medicīnas koledžas un lielāko optikas uzņēmumu pārstāvju tikšanās saistībā ar optometrista asistenta studiju programmu. Tiek plānota nākamā kursa uzņemšana 2024. gada pavasara semestrī.

 

Nākamā LOOA valdes sēde notiks 2023. gada 9. janvārī plkst. 18.00 tiešsaistē. LOOA valdes sēdes ir atklātas, tādēļ aicinām LOOA biedrus, kas vēlas piedalīties sēdē, sūtīt ziņu uz LOOA e-pastu looasociacija@gmail.com.

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: